CYFROWA SZKOŁA w MORAWICY

Podsumowanie projektu "Cyfrowa Szkoła w Morawicy"

Obóz naukowy w Lublinie

Wycieczka do Katowic - w Muzeum Historii Komputerów i Informatyki

Wycieczka do Warszawy - w Centrum Nauki Kopernik

KOŁO MATEMATYCZNO – PRZYRODNICZO – INFORMATYCZNE

W zajęciach koła uczestniczy dziesięcioro uczniów z klas Va i Vd, oraz dzisięcioro z klas VIa, VIb i VIIa. Podczas zajęć uczniowie rozwijają swoje zainteresowania naukami matematyczno – przyrodniczymi poprzez eksperymentowanie, przeprowadzanie doświadczeń i rozwiązywanie problemów wynikających z życia codziennego. W kształtowaniu postawy badawczej, rozwijaniu naukowego myślenia oraz poznawaniu  świata przyrody  uczestnicy koła wykorzystują technologię informacyjną. Opiekunami koła są  p. Dorota Molendowska oraz p. Aneta Rozpara.

PROGRAMOWANIE i ROBOTYKA

W czasie zajęć uczniowie kl. I-IV poznają podstawowe funkcje programistyczne, takie jak pętla, zmienne czy funkcję warunkowe. Rozwiązując różnego rodzaju problemy przez zabawę, gry edukacyjne, komputerowe symulacje, sterowanie robotem lub wykorzystując  programy, alikacje online i ich edukacyjne walory, nabywają nowe kompetencje związane z programowaniem. Wykorzystują napisane przez siebie programy. Konstruują i programują robota, który wykonuje ich polecenia. W swoich projektach wykorzystają różnego typu mechanizmy. Samodzielnie wykonają oraz zaprogramują mini gry, w których postać wykonuje określone zadania.

ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE Z INFORMATYKI

Zajęcia wyrównawcze z informatyki prowadzone w ramach projektu „Cyfrowa szkoła w Morawicy”, których celem jest  rozwijanie zainteresowań młodzieży technologią informacyjną, ukazanie w jaki sposób komputer jest pożytecznym narzędziem w pracy, nauce, zabawie, kształtowanie aktywności poznawczej i twórczej ucznia odbywają się raz w tygodniu po dwie godziny. Uczestniczą w nich uczniowie klas piątych i szóstych. Podczas zajęć ćwiczymy umiejętności tworzenia dokumentów, korzystania z arkusza kalkulacyjnego, tworzenia prezentacji. Uczniowie tworzą i porządkują informacje takie jak obrazki i teksty ilustrujące wybrane sytuacje; wykorzystują sieć komputerową do wyszukania potrzebnych informacji i zasobów edukacyjnych, pamiętając  zawsze o przestrzeganiu prawa i zasad bezpieczeństwa.

ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W zajęciach z języka angielskiego uczestniczy 10 uczniów z klasy 5b. Uczniowie doskonalą tam swoje umiejętności językowe , utrwalają materiał gramatyczny oraz słownictwo, rozwiązują zadania z arkusza egzaminacyjnego, realizują mini-projekty. W trakcie zajęć wykorzystywane są nowoczesne technologie informacyjne, uczniowie poznają aplikacje internetowe, tworzą oni własne gry interaktywne oraz inne prace wymagające użycia komputera. Dla uczestników zostały utworzone dwie wirtualne klasy „Cyfrowa szkoła” na platformie learning apps oraz quizlet.

Uczniowie biorą aktywny udział w realizacji projektów międzynarodowych eTwinning pt. „Let’s bake together” oraz ‘Super Healthyeroes’. 11 stycznia 2019r dla uczniów została zorganizowana dla nich lekcja  Skype pt. ‘Christmas Around the World’ prowadzona przez Arlene Trant, edukatora ze Stanów Zjednoczonych. Zajęcia prowadzą p. Anna Litwin i p. Edyta Siwek