Horyzonty Aktywności Fizycznej

Głównym celem Programu jest wsparcie świętokrzyskich szkół w zakresie poprawy jakości oferty zajęć wychowania fizycznego na pierwszym etapie edukacyjnym oraz promocja aktywności fizycznej wśród uczniów klas I-III szkoły podstawowej poprzez popularyzację dziecięcej piłki ręcznej.

Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego  w Morawicy jako jedyna w Gminie  Morawica została wytypowana do Programu "Dziecięca piłka ręczna" uruchamianego przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Ma on przybliżyć tę dyscyplinę najmłodszym oraz przyczynić się do rozwoju fizycznego dzieci.
W związku z tym  placówka została wyposażona w zestawy do gry w piłkę ręczną dla najmłodszych  składające się z: piłek, znaczników, plastronów i składanej bramki. Program realizują uczniowie klasy 3 b na  lekcji wychowania fizycznego  w oparciu o zabawy z piłkami oraz uproszczone formy gier dostosowane do możliwości małych sportowców. Szkolnymi koordynatorami przedsięwzięcia są: Danuta Bogusz - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i Elwira Kondracka - nauczyciel  wychowania fizycznego. W ramach Programu uczniowie wezmą też udział w Turnieju powiatowym, gdzie zmierzą się w sportowej rywalizacji  z innymi dziećmi. Zwieńczeniem wszystkich podjętych działań będzie festyn Dziecięcej Piłki Ręcznej, który odbędzie się w Kielcach w czerwcu 2017 r.