SZKOŁA W MORAWICY KLUCZEM DO SUKCESU

Gmina Morawica/Zespół Placówek Oświatowych w Morawicy realizuje projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020 pn. „Szkoła w Morawicy kluczem do sukcesu”

Okres realizacji projektu: 01.08.2022 – 31.05.2023

Celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych wśród 120 uczniów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Morawicy oraz rozwój kompetencji zawodowych 31 nauczycieli. Powyższe osiągnięte zostanie poprzez realizację zajęć dodatkowych dla uczniów, wsparcie dla nauczycieli w formie szkoleń z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w nauczaniu oraz doposażenie placówki w sprzęt TIK oraz pomoce dydaktyczne.

W ramach projektu realizowane są  zajęcia rozwijające i wyrównujące w zakresie:

laboratorium informatyczno-przyrodnicze

zajęcia matematyczne

zajęcia z języka angielskiego

zajęcia w zakresie rozumienia i tworzenia informacji

zdalna pomoc w nauce na platformie e-learningowej

W ramach indywidualizacji pracy z uczniem zorganizowane zostały:

indywidualne zajęcia z pedagogiem szkolnym

zajęcia terapeutyczne w zakresie radzenia sobie z agresją

zajęcia terapeutyczne w zakresie trudności w uczeniu się

konsultacje psychologiczne

Każde z zajęć realizowane są w wymiarze ok. 2 godzin lekcyjnych w tygodniu, poza godzinami nauki szkolnej. Podczas nich wykorzystywane są narzędzia TIK zakupione w ramach projektu.

Na zakończenie działań projektowych, 20 kwietnia 2023 r uczestnicy projektu będą uczestniczyć w wyjeździe edukacyjnym do Centrum Nauki Kopernik.

Budżet projektu:
Koszty ogółem: 393 805,50 PLN, w tym wkład własny w wysokości 41 038,00 PLN.
Koszt przypadający na jednego uczestnika: 2 607,98 PLN.