ROK SZKOLNY 2024/2025
Święta w krzywym zwierciadle
W grudniu, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, świetliczaki z klasy 4a przedstawili spektakl pt. ”Wigilia klasowa”. Natalia Mróz wcieliła się w rolę nauczyciela, a Natalia Bisaga, Barbara Ozga, Liwia Gajkowska, Marcelina Kumor, Oskar Kubicki i Sebastian Puskarz odgrywali rolę uczniów. Spektakl był humorystycznym przedstawieniem wspólnego spotkania wigilijnego.
Widownia była pod wrażeniem umiejętności aktorskich swoich starszych kolegów, dlatego zostali oni nagrodzeni gromkimi brawami.
Myszka Miki w świetlicy szkolnej
18 listopada obchodzony jest Dzień Myszki Miki. Z tej okazji uczniowie zapoznali się z jej historią. Jedną z atrakcji była fotobudka, w której dzieci bardzo chętnie robiły sobie zdjęcia. Na zajęciach plastycznych świetliczaki zrobiły dla siebie opaski z podobizną najsłynniejszej myszki świata. Na koniec wyświetlony został seans filmowy z pierwszą bajką stworzoną przez Walta Disneya z 1928 roku pt. „Parowóz Williego”, dzięki której miliony dzieci na świecie poznały i pokochały Myszkę Miki.
Turniej domków z kart
W listopadzie odbył się Turniej układania domków z kart. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i determinacją. Powstawały piękne, wielopiętrowe budowle, a sama zabawa dała dzieciom wiele radości.
16 października Dzień Chleba
Z okazji Dnia Chleba nasze świetliczaki uczestniczyły w specjalnej lekcji, na której dowiedziały się, jakie są etapy powstawania chleba oraz jak wiele zawodów jest potrzebnych do jego wytworzenia. Lekcja rozpoczęła się matematyczną zagadką, a potem Pani Martyna opowiedziała o oszczędnym gospodarowaniu pieczywem. Na koniec uczniowie lepili z masy solnej chlebki, rogaliki, pączki, muffinki, przepięknie ozdabiając je nasionami, ziarnami i płatkami. Dzieci były bardzo zaangażowane i świetnie poradziły sobie z powierzonym zadaniem.
Dzień Nauczyciela na wesoło
Z okazji Dnia Nauczyciela, świetliczaki z klasy IVa przygotowały i wystawiły przedstawienie pt. „Dzień Nauczyciela na wesoło”. Uczniowie wcielili się w role swoich wychowawców, co wywołało wiele radości i śmiechu. Przedstawienie spotkało się z ogromnym entuzjazmem, a na twarzach widowni przez cały czas gościły szerokie uśmiechy. To była doskonała okazja, by w nieco zabawny sposób podziękować nauczycielom za ich codzienny trud i poświęcenie.
Dzień Nauczyciela w Świetlicy Szkolnej
Z okazji Dnia Nauczyciela Samorząd Uczniowski we współpracy ze świetlicą szkolną zorganizował wspaniałą niespodziankę dla wszystkich nauczycieli, pracowników administracyjnych oraz obsługi. Przekraczając próg świetlicy, mogliśmy przenieść się do uroczej kawiarni, w której od progu witał nas opiekun Samorządu Uczniowskiego – Zbigniew Więckowski, oraz przewodnicząca SU – Maria Tarka. Specjalnymi gośćmi kawiarni byli: pan burmistrz Marian Buras, pan dyrektor Jacek Kuzia oraz pani dyrektor Wiesława Cecot.
Świetlicowy Dzień Chłopaka
W tym roku szkolnym Święto Naszych Panów świetliczaki świętowały w sposób szczególny. Oprócz tradycyjnych życzeń i odśpiewania "Sto lat", czekało wiele niespodzianek. Jedną z nich była fotobudka, zaprojektowana przez panią Martynę. Dzięki niej każdy chłopiec mógł wcielić się w Supermana.
Muzycznym krokiem z nowym rokiem
Nowy Rok Szkolny świetliczaki rozpoczęły zajęciami rytmiczno-ruchowymi, które poprowadziła Pani Agata. Uczniowie nauczyli się poruszać
w rytm muzyki w metrum 4/4. Dzieci wykazały się świetnym poczuciem rytmu, a zajęcia sprawiły im wiele radości.
ROK SZKOLNY 2023/2024
31 maja- Światowy Dzień Papugi
Nasi Mali Plastycy mieli okazję zrobić egzotyczne ptaki o barwnym upierzeniu, wykorzystując do tego kolorowe kartki papieru oraz swoje dłonie. Te piękne ptaki ozdobiły nasze drzewko w wejściu do szkoły. Dzień ten był też okazją do zwrócenia uwagi na piękno i inteligencję papug, które słyną ze znajomości ludzkiej mowy.
Świetlicowy Mistrz Skakanki
Z okazji Dnia Sportu w naszej świetlicy został zorganizowany konkurs na „Mistrza Skakanki”. Uczniowie byli bardzo zaangażowani, jednak zwycięzca mógł być tylko jednej. Mistrzem Skakanki okazał się Maciej Wójcik z klasy IVa, drugie miejsce zajęła Lena Pater z klasy 3a, a trzecie Natalia Bisaga z klasy 3a. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w konkursie, ponieważ jak mawia stare polskie przysłowie: „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.
Majowe Święta Narodowe - dni, o których należy pamiętać
W ostatnich dniach kwietnia, nasi Świetliczaki zapoznali się z symbolami narodowymi oraz świętami, które są ważnym elementem dziedzictwa narodowego. Podczas zajęć plastycznych podopieczni wykonali piękne orły oraz patriotyczne kotyliony. Z wielkim zaangażowaniem uczniowie wycinali poszczególne elementy, ćwicząc jednocześnie małą motorykę.
Wiosna, Ach to Ty……….. wiosenne inspiracje.
Dnia 21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, która jest zapowiedzią słonecznych dni i budzenia się przyrody do życia. Nasi Mali plastycy podczas popołudniowych zajęć na świetlicy szkolnej mieli możliwość rozwijać swoje umiejętności plastyczne, rysując i malując przyrodę i oznaki nadchodzącej wiosny pod czujnym okiem p. A Wrony. Największy wkład mieli uczniowie klasy 2a: Szymon i Jakub. Powstały obraz można podziwiać na świetlicy szkolnej.
Wiosenne drzewko z popcornu
Mali plastycy z naszej świetlicy nadają przeterminowanemu jedzeniu drugie życie. Wystarczył popcorn, farba, pastele i dużo wyobraźni.
Akcja Żonkile
19 kwietnia przypadła 81. Rocznica wybuchu powstania w Getcie Warszawskim. Z tej okazji świetlica włączyła się w dwunastą edycję akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. W ramach akcji uczniowie poznali rys historyczny tego wydarzenia oraz zapoznali się z filmikami dydaktycznymi pt. „Pamięć drobinek” i „Było – nie ma – jest” stworzonych przez Muzeum Polin. Na zajęciach plastycznych świetliczaki stworzyły symbol upamiętniający to wydarzenie – Żonkil.
Dzień jednorożca
We wtorek, 9 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Jednorożca. Z tej okazji nasze Świetliczaki stworzyły przepiękne podobizny tego magicznego stworzenia. Następnie w pracy w grupach próbowały wymyśleć nowe tytuły bajek. Powstały niesamowite propozycje, np. Jednorożec z zapałkami, Jednorożec w krainie czarów, Jednorożec na ziarnku grochu, Akademia Pana Jednorożca, Jednorożce z Madagaskaru, Tytus, Romek i Jednorożec. Dzieci wykazały się wielką kreatywnością i ogromnym zaangażowaniem.
Wiosenne tulipany
|
Brzydkie kaczątko uczy nas empatii
Dnia 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji nasze Świetliczaki zapoznały się z przepięknym utworem Hansa Christiana Andersena. „Brzydkie kaczątko” ma już 181 lat, a jego przesłanie jest wciąż, a może coraz bardziej, aktualne. Uczy otwartości na drugiego, często różniącego się od nas pod wieloma względami, człowieka. Pokazuje jak ważna jest akceptacja, empatia, szacunek i tolerancja. Historia naszego bohatera skłoniła dzieci do refleksji i nauczyła, że każdy zasługuje na szacunek bez względu na wygląd, pochodzenie czy zwyczaje.
|
Wielkanoc w świetlicy
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych, na naszej świetlicy odbyła się wyjątkowa sesja świąteczna. Każde dziecko mogło zostać wielkanocnym zajączkiem lub pisanką. Ponadto odbyły się również zajęcia plastyczne, na których przygotowaliśmy wielkanocną dekorację świetlicy.
Dzień Pandy Wielkiej
Dnia 16 marca obchodzimy Światowy Dzień Pandy Wielkiej. Z tej okazji na naszej świetlicy pojawił się niezwykły biało-czarny gość. Świetliczaki poznały ciekawostki związane z tym rodzajem ssaków oraz zapoznały się z Bajką o wartościach z pandą w roli głównej. Wykorzystując papierowe talerzyki, dzieci stworzyły piękne podobizny naszego tajemniczego gościa. W nagrodę za sumienną i staranną pracę na zajęciach, uczniowie otrzymali słodkie podziękowanie.
Dzień Kobiet
Świetlicowe Walentynki
Dnia 9 lutego w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Walentynki. Trudno już sobie wyobrazić to święto bez czerwonych elementów stroju, serduszek i kartek walentynkowych. Tego dnia wychowawcy świetlicy przygotowali dla uczniów ciekawe rozrywki. Dzieci zapoznały się z tradycją świętowania walentynek, rozmawiały na temat przyjaźni i koleżeństwa, kolorowały malowanki tematyczne oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych przy muzyce. Największą atrakcją okazała się walentynkowa fotobudka.
Świetlicowe Mikołajki
Dnia 8 grudnia uczniowie z klasy 3a, 2a i 1a przedstawili naszym świetliczakom przedstawienie „Prawdziwa historia Świętego Mikołaja”. W rolę Mikołaja wcielił się Sebastian Puskarz, a jego wiernego pomocnika odegrała Gabrysia Wiącek. Natalia Bisaga świetnie wczuła się w rolę królowej, która za namową św. Mikołaja ułaskawiła oskarżoną Basię Ozgę. Przepięknie prezentowały się również damy dworu: Marcelina Kumor i Liwia Gajkowska oraz dzieci: Ola Szrek, Nadia Ruchała, Magda Konopka i Laura Puskarz. Narratorem całego przedstawienia była Gabrysia Ślusarczyk. Uczniowie zaprezentowali dwie piosenki świąteczne: O dobrym świętym Mikołaju oraz Święta to czas niespodzianek. Po przedstawieniu dzieci odpowiadały na pytania dotyczące historii św. Mikołaja, za każdą dobrą odpowiedź przewidziana była nagroda.
Organizator: M. Przygocka, A. Putko
Andrzejkowe czary, mary w świetlicy!!!
Dnia 29 listopada uczniowie klas I-III wzięli udział w zabawach i wróżbach andrzejkowych zorganizowanych w świetlicy szkolnej. Na imprezę przyleciały wesołe czarownice, czyli uczennice klasy IVb: Amelka Pawełkiewicz, Zuzanna Radomska, Julia Kmiecik i Zosia Klusek, które przywitały dzieci krótkim przedstawieniem. Następnie uczniowie, dzięki przeprowadzonym wróżbom, dowiedzieli się jaki zawód będą wykonywać w przyszłości, kto pierwszy znajdzie miłość i jak na imię będzie miała wybranka lub wybranek serca. Nie obyło się bez rywalizacji sportowej na wesoło, podczas której dzieci świetnie współpracowały w drużynach. Na zakończenie każda klasa zaśpiewała i zatańczyła znany przebój Lady Gagi “Blody Mary” oraz losowała przepowiednię na nadchodzący rok.
Po wróżbach na uczniów czekał słodki poczęstunek przygotowany w klasach.
ROK SZKOLNY 2022/2023
Międzynarodowy Dzień Teatru
27 marca nasza świetlica obchodziła Międzynarodowy Dzień Teatru. Podczas zajęć omówiliśmy rodzaje teatrów, obejrzeliśmy „Teatrzyk cieni” przedstawiający bajkę o Rybaku i Złotej Rybce, zapoznaliśmy się z pracą osób pracujących w teatrze, a także wykonaliśmy kukiełki przedstawiające bohaterów z różnych bajek. Aby zapamiętać ten wyjątkowy dzień, świetlicowa grupa teatralna zaprezentowała przedszkolakom oraz uczniom klas 1-3 sztukę teatralną, pt. „Kopciuszek w wersji na wesoło”.
„Zabawa Sztuką” – ŚWIĄTECZNA OZDOBA
W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa Sztuką” Świetliczaki wykonały świąteczną ozdobę – pisankę. Zrobione prace nawiązywały do dzieł holenderskiego malarza Pieter’a Mondriaan, który malował charakterystyczne kwadraty.
Bohaterowie baśni Calineczka
Podczas zajęć świetlicowych nasi wychowankowie wysłuchali baśni H.Ch. Andersena, pt. „Calineczka”. Po omówieniu utworu Świetliczaki przystąpiły do konkursu plastycznego na najciekawszą, plastelinową postać z baśni. Uczniowie stworzyli bardzo kreatywne dzieła, spośród których wyłoniono aż pięć najlepszych prac. Wyróżnienie otrzymali: Michał Puchała (kl.2a), Barbara Ozga (kl.2a), Natalia Mróz (kl.2a), Gabriela Wiącek (kl.2). Zaszczytne I miejsce przyznano Amelii Bęben (kl.2a).
Świetlicowe SPA
Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, 8 marca czekało na Panie wiele niespodzianek. Na początek zaprezentowano wszystkim dziewczętom filmik z życzeniami nagrany przez chłopców z klas I-VIII. Aby ten dzień stał się wyjątkowy
i niezapomniany zorganizowaliśmy także Świetlicowe SPA dla dłoni, w którym przy relaksacyjnej muzyce na uczestniczki czekała bogata pielęgnacja dłoni: kąpiel, peeling oraz masaż.
„Zabawa Sztuką” – BAJKOWE OBRAZY
Kolejnym zadaniem, które wykonały Świetliczaki w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa Sztuką” była bajkologia. Wspólnie z uczniami wysłuchaliśmy audiobajki, pt. „Siostry i wróżki”. Następnie zapoznaliśmy się z obrazem, pt. Goździk, lilia, lilia, róża J.S. Sargenta, na podstawie którego powstał utwór.
„Zabawa Sztuką” – KOLOROWE KODOWANIE
Matematyka i sztuka ma ze sobą wiele wspólnego! Tym razem w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa Sztuką” uczniowie zmierzyli się z odczytywaniem kodów zamieszczonych na karteczkach. Efektem odszyfrowania kodów było stworzenie wspólnego dzieło plastycznego.
"Let’s dance”- NAGRYWAMY TELEDYSKI
Kolejne zadanie za nami! W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu „Let’s dance” podczas zajęć świetlicowych nagraliśmy teledysk, w którym uczennica klasy 1b – Natalka Ostrowska wcieliła się w rolę piosenkarki Natalii Kukulskiej. Mała świetliczanka odwzorowała teledysk piosenki dziecięcej „Co powie Tata”, która królowała w latach osiemdziesiątych na niejednym balu dla najmłodszych.
„Zabawa Sztuką”- KARTONOWA POMOC
12 zadanie za nami!!! Wychowankowie świetlicy szkolnej zrealizowali kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa Sztuką”. Świetliczaki samodzielnie stworzyły karty do gry pamięciowej Memory, a także opakowanie na karty. Do wykonania zadania wykorzystano materiały papierowe, m.in. karton.
Konkurs plastyczny – Plastelinowy górnik
Z okazji Dnia Górnika małe Świetliki dowiedziały się jaką niebezpieczną pracę wykonują górnicy, jak nazywa się patronka górników oraz co to jest Barbórka. W czasie zajęć świetlicowych zorganizowano także konkurs na najpiękniejszą, plastelinową figurkę górnika. Wszystkie wykonane prace okazały się bardzo ciekawe, co sprawiło wiele trudu w wyborze najpiękniejszych figurek. Zwycięzcą konkursu została Lena Wolf uczennica klasy 3a. II miejsce zajęły: Natalia Mróz (kl.2a) oraz Gabriela Wiącek (kl.2a), zaś III miejsce Amelia Bęben (kl.2a).
„Zabawa Sztuką”- MONOCHROMATYZM
„Monochromatyzm – jedna barwa, wiele odcieni” z takim temat zmierzyli się uczniowie na zajęciach świetlicowych realizując kolejne zadnie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa Sztuką”. Małe Świetliki wykonały twórcze prace plastyczne w wybranej barwie i jej odcieniach.
„Zabawa Sztuką”- PRZEPIS NA FARBĘ
Kolejne zadanie za nami! Tym razem w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Zabawa Sztuką” małe Świetliki do wykonania prac plastycznych wykorzystały nietypowe farby. Klasyczne farby zostały zastąpione farbą kawową stworzoną z ciepłej wody oraz kawy rozpuszczalnej, a także farbą jadalną powstałą z jogurtu naturalnego oraz barwnika spożywczego.
Inny nie znaczy gorszy….
„Inny nie znaczy gorszy” pod takim hasłem wychowankowie świetlicy szkolnej świętowali Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Chociaż uroczystość obchodzona jest corocznie 16 listopada, to w naszej szkole celebrowaliśmy ją aż trzy dni. W ramach akcji Świetliki zrealizowały szereg zadań, których celem było zwrócenie uwagi na szacunek i akceptację drugiego człowieka bez względu na jego wygląd, pochodzenie, religię, zwyczaje oraz kulturę. W pierwszym dniu zajęć uczniowie wzięli udział w prezentacji filmu edukacyjnego „Urodziny Maćka, czyli krótka historia o tolerancji”, który skłonił dzieci do refleksji nad niewłaściwym zachowaniem głównego bohatera wobec kolegów i koleżanek z klasy. Następnie Świetliki dokonały oceny postępowania bohatera, wspólnie zdefiniowały pojęcie tolerancji, a także wykonały tematyczne plakaty. W kolejnym dniu przedsięwzięcia dzieci stworzyły Księgę Tolerancji, w której zgromadziły wpisy uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły dotyczące znaczenia słowa tolerancja. W ostatnim, trzecim dniu akcji Świetliki wykonały ordery tolerancji.
„Zabawa sztuką”- Taniec, ruch….
„Taniec, ruch…” w sztuce malarskiej – z takim tematem zmierzyli się uczniowie podczas zajęć świetlicowych realizując kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Zabawa sztuką”. Małe świetliki obejrzały prezentację audio-video przedstawiającą zarys życia i twórczości francuskiego malarza Edgara Degasa. Artysta przedstawiał w swych obrazach głównie baletnice, tancerki, ponieważ to właśnie ruch był dla niego największą inspiracją. Na zakończenie zajęć uczniowie wskazali utwór muzyczny pasujący do jednego z obrazów malarza-tańczącej baleriny, który stał się dla nich inspiracją do wspólnej improwizacji muzyczno-ruchowej, a także wykonali pracę plastyczną, pt. „Balerina”.
„Let’s dance”- JERUSALEMA CHALLENGE
Pierwsze zadanie za nami! Wychowankowie świetlicy szkolnej w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu „Let’s dance”, którego celem jest rozbudzenie aktywności fizyczno-muzycznej uczniów, nauczyli się układu choreograficznego do piosenki „Jerusalema”. Efekty naszej pracy prezentujmy na niżej zamieszczonym filmiku J J J.
JERUSALEMA DANCE FILM
"Zabawa w sztuką" - OLEJOWE ODKRYWANKI
Za nami już 8 zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” – Olejowe odkrywanki. Tym razem małe świetliki odkrywały ukryte obrazy. Aby zobaczyć jakie dzieło zostało zakryte białą kartką, uczniowie musieli nałożyć na nią warstwę oleju. Wszyscy świetnie poradzili sobie z realizacją zadania.
Pasowanie na Świetliczaka
21 października odbyło się uroczyste pasowanie na Świetliczaka, które miało na celu przyjęcie nowych uczniów do grona społeczności świetlicowej. Dzieci z klasy 3b oraz 4c wspólnie z wychowawcami świetlicy szkolnej przygotowali program artystyczny, w którym można było podziwiać inscenizację wierszy Jana Brzechwy pt: „Leń”, „Samochwała” oraz „Kaczka Dziwaczka”. Po części artystycznej nowo przybyli uczniowie musieli przejść bardzo ważny test gotowości świetlicowej, który składał się z 5 prób: znajomości regulaminu świetlicy, wygimnastykowania języka, smaku oraz aktywnego słuchania muzyki i tańca. Na zakończenie uroczystości nowo przyjęci do świetlicy uczniowie złożyli przysięgę, którą przypieczętowali odciskiem palca. Na pamiątkę pasowania każdy Świetliczak otrzymał upominek w postaci odznaki.
SAMOCHWAŁA - FILM
KACZKA DZIWACZKA - FILM
„Zabawa sztuką” – ODPOWIEDŹ NARYSOWANA
Tym razem w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” małe świetliki musiały odpowiedzieć na pytanie dotyczące obrazów za pomocą rysunku. Chodź zadnie nie było łatwe to sprawiło uczniom wiele radości. Twórcze prace zostały wykonane pastelami suchymi oraz olejnymi.
„Oczami Małego Świetlika”
Jaki powinien być idealny nauczyciel? Z takim pytaniem zmagali się uczniowie na zajęciach świetlicowych. Odpowiedzi były różne, jednak według większości świetlików idealny nauczyciel to taki, który: organizuje wycieczki, wstawia dobre oceny, jest miły, dobrze uczy i nie zadaje prac domowych J J J. Nauczyciel to wyjątkowa postać w życiu dziecka, jest dla niego wzorem, autorytetem i przewodnikiem. W celu uczczenia Święta Edukacji Narodowej wychowankowie świetlicy szkolnej stworzyli kreatywne portrety wychowawców, dyrekcji oraz pracowników szkoły. W tym szczególnym dniu nie zabrakło życzeń oraz upominków w postaci własnoręcznie wykonanych kwiatów.
„Zabawa sztuką” – SENSORYCZNY OGRÓD, ZAFREBLOWANE DZIEŁO
Małe świetliki zrealizowały dwa kolejne zadania z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” . Tym razem uczniowie wspólnie stworzyli z darów jesieni ścieżkę sensoryczną, której funkcją było stymulowanie zmysłu dotyku. Naturalny tor przeszkód okazał się świetną zabawą dla naszych świetlików. Do wykonania kolejnego zadania – „Zafreblowane dzieło” również wykorzystane zostały zebrane dary jesieni, za pomocą których uczniowie odtwarzali wybrane dzieła ze świata sztuki. Podczas wystawy podziwialiśmy takie wytwory jak: Mona Lisa (Leonardo da Vinci), Dyskobol (Myron), Avenue of Poplars in Autumn (Vincent van Gogh).
„Zabawa sztuką” – ARCHITEKCI
Kolejne zadanie zaliczone! Tym razem w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” uczniowie wcielili się w rolę architektów. Mali inżynierowie zapoznali się ze słynnymi budowlami pochodzącymi z różnych państw, po czym w grupach stworzyli miniaturkę wybranego symbolu architektonicznego. Podczas wystawy mogliśmy podziwiać takie dzieła jak: Wieża Eiffla, Sukiennice, Piramida Cheopsa oraz Krzywa Wieża w Pizie.
Światowy Dzień Zwierząt
4 października świetlica szkolna wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Zwierząt. Celem przedsięwzięcia było uwrażliwienie uczniów na los i bezpieczeństwo zwierząt oraz ich odpowiednie traktowanie. W ramach porannych zajęć małe świetliki wysłuchały opowiadania o psie Astonie. Treść utworu uświadomiła dzieciom, że zwierzęta mają duży wpływ na życie ludzi, są członkami ich rodzin i najlepszymi przyjaciółmi. Główny bohater utworu stał się inspiracją do wykonania grupowej pracy technicznej – „Aston niezwykły pies”. Podczas popołudniowych zajęć wychowawcy świetlicy szkolnej przeprowadzili pogadankę na temat roli zwierząt w życiu człowieka oraz odpowiedzialności ludzi za ich los. Małe świetliki bardzo aktywnie udzielały odpowiedzi na zadawane pytania, chętnie wspólnie zaśpiewały znaną nam od dziecka piosenkę o kotku, a na zakończenie wykonały pracę plastyczną – „Jeż”.
„Zabawa sztuką” – NIETYPOWY PĘDZEL
Zadanie trzecie za nami! Małe świetliki wykonały swoją kolejną pracę w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką”. Tym razem uczniowie namalowali „Jesienny pejzaż” posługując się nietypowym narzędziem plastycznym – makaronem.
Wyjątkowy pokaz mody…
W tym roku nasza świetlica w sposób szczególnych obchodziła Dzień Chłopaka. Dziewczęta wcieliły się w rolę modelek, które w kolorowych strojach poruszały się po szkolnym wybiegu. Uroczysty pokaz zakończono głośnym odśpiewaniem „Sto lat”, złożeniem życzeń oraz wręczeniem odznak „Super Chłopaka”. Aby ten dzień był wyjątkowy dziewczynki wykonały na zajęciach świetlicowych foto plakat, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród małych dżentelmenów.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29 września świetlica szkolna wzięła udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Była to wspaniała okazja do wprowadzenia najmłodszych w świat znanych i lubianych książek, propagowania czytelnictwa, a także zachęcania dzieci do głośnego czytania. Uczniowie mieli okazję wysłuchać opowieści, pt. „Bambi” czytanej na głos przez rówieśników oraz wychowawcę świetlicy szkolnej. Podczas prezentacji utworu przez dzieci komisja w składzie: pani Marta Sylwar, pani Anna Radziszewska wyłoniła Mistrzów Głośnego Czytania, którymi zostali: Magdalena Konopka (kl. Ia), Natalia Mróz (kl. IIa), Jula Śnioch (kl. IIIa). W tym szczególnym dniu swoim profesjonalizmem wyraźnego i głośnego czytania wykazali się Dyrektorzy, nauczyciele oraz pracownicy szkoły, którzy mieli za zadanie odczytać na głos łamańce językowe JJJ.
„Zabawa sztuką” – SZTUKA ULICY
W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” świetliki zrealizowały drugie zadanie projektowe – „Street Art”. Mali artyści wykonali jesienne „zakręcone” drzewa 3D. Wszystkie prace zostały wywieszone na terenie naszej placówki J .
"Zabawa sztuką" - TWAL
W roku szkolnym 2022/2023 świetlica szkolna przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Zabawa sztuką”. Małe świetliki podjęły wyzwanie i zrealizowały jedno z wyznaczonych zadań - pracę plastyczną techniką TWAL (malowanie linią/myślenie linią). Uczniowie wykonali bardzo ciekawe i twórcze dzieła, które można podziwiać na terenie naszej placówki.
|