Szkolno-Gminna Orkiestra Dęta w Morawicy PIRAMIDA KORNELE Re-flex

Piraci z Karaibów

Barbie Girl/Zimny drań

Titanic

Od 2015 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Morawicy istnieje grupa muzyczna „Kornele”.
Pieczę nad zespołem sprawują p. Elwira Kondracka i p. Kinga Posłowska.

24 uczniów przynależących do zespołu to wychowankowie klas I-V, uczestniczący w zajęciach gry na instrumentach sztabkowych.

Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu.

Niesamowite zdolności muzyczne pozwoliły w krótkim czasie małym muzykom zaistnieć na scenie. Choć przygoda trwa dopiero 20 miesięcy grupa swoimi występami wzbudza wielki podziw wśród widzów i wiele uznania co do wyjątkowości i oryginalności pokazu.

Uczniowie w swoim dorobku scenicznym  posiadają już 4 choreografie muzyczne łączące grę na instrumentach, ruch sceniczny a nawet śpiew wokalny.

Wszystkie te elementy zaplatają się w niezwykłą widowiskowość prezentowanego programu.

„Kornele” to jedyna w województwie świętokrzyskim grupa odznaczająca się wysokim poziomem scenicznym.

W repertuarze można usłyszeć kompozycje takie jak „Titanic”, „Piraci z Karaibów”, „Barbie Girl” oraz „Zimny drań”.

Zespół występował podczas uroczystości szkolnych. Brał również udział w koncercie charytatywnym na rzecz Fundacji „Spełnionych marzeń” organizowanym przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach w 2016r.

Wieść o zdolnościach muzycznych dzieci dotarła również do prasy - kieleckiego Echa Dnia.