.Konkurs recytatorski
„W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”
Komisja konkursowa Instytutu Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach, wyróżniła Magdalenę Krysińską, uczennicę klasy 8a, wśród zwycięzców półfinału województwa świętokrzyskiego VII Ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”. Udział wzięły osby, które wcześniej przesłały nagrania z wybranymi utworami poezji i fragmentami prozy.
Uczennicy sedrecznie gratulujemy wyróżnienia. LINK
Iwona Szachowicz
.Obchody Dnia Ziemi
W związku ze zbliżającymi się obchodami Dnia Ziemi, kl.2c w ramach realizacji projektu „Ekologia - jak chronić środowisko”, przygotowała krótkie przedstawienie o tym jak kształtować postawę strażnika przyrody. Dzieci w prosty sposób chciały przekazać mieszkańcom naszej planety, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za jej stan, ponieważ nasze życie jest od niej uzależnione.
Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmiku.
Korzystając z okazji, zachęcam wszystkich uczniów naszej szkoły, aby przyłączyły się do akcji „Sprzątanie Świata 2021”.
Serdecznie podziękowania kieruję w stronę rodziców uczniów kl. 2c za nieocenioną pomoc w realizacji projekt.
Wychowawca: Renata Dziewięcka
.O Dniach Matematyki 2021
W dniach 9.03 - 16.03. 2021 odbyły się w klasach IV – VIII Dni Matematyki. Wśród najmłodszych uczniów przeprowadzono konkurs „I Ty możesz zostać Mistrzem Rachunków”; taki tytuł zdobyli: Lena Kaczmarczyk (4a), Kornel Malicki (4b), Lena Stawecka (4c). Przedstawiciele klas siódmych zmagali się z zadaniami z potęg i pierwiastków pod tytułem „Bo z potęgami i pierwiastkami nie jest źle...”. Wyniki tego konkursu są następujące:
I miejsce - Kinga Kruszyna(7b), Marcelina Wieczorek (7c) - ex aequo
II miejsce – Jakub Śnioch (7b)
III miejsce – Kamil Ślusrczyk (7d). Wojciech Pęczkiewicz (7c) - ex aequo
Uczniowie klas ósmych zmagali się z zadaniami egzaminacyjnymi w I etapie konkursu
„Co to dla nas za wyzwanie – rozwiązać egzaminacyjne zadanie?”
Z okazji Święta liczby π przeprowadzono w wybranych klasach lekcje poświęcone tej szczególnej liczbie, zainteresowani uczniowie wykonali miniprojekty pod hasłem „Zbuduj liczbę π”. Chętni uczniowie przystąpili do ogólnopolskiego projektu „Zapiszmy π”. Celem projektu było zbudowanie jak najdłuższego rozwinięcia dziesiętnego liczby π ze zdjęć nadesłanych przez uczniów. Udało nam się wypisać 95 cyfr po przecinku. Uczniowie klasy 6a tworzyli plakaty pt.”π-wyrazy”. PROJEKT
Klasy 6b, 6c wzięły udział w konkursie „Hrabina Ludolfina” - uczniowie za zadanie mieli wykonać film o najsłynniejszej liczbie w aplikacji flipgrid. Oto wyniki konkursu:
I miejsce – Kacper Kusak (6b) link do filmu
II miejsce - Małgorzata Zawadzka (6c)
III miejsce – Nikola Strójwąs (6c)
Wyróżnienie - Oliwia Majchrzyk (6b)
Uczniowie klas 7b oraz 7d przystąpili do „Turnieju Matematycznego”. Podczas zajęć rozwiązywali nietypowe zadania, w których musieli wykazać się oryginalnością
i pomysłowością.
15 marca w klasie 4c odbyła się lekcja pokazowa. Temat tej lekcji: Co to jest ułamek. Zastosowane podczas zajęć narzędzi TIK spowodowały zwiększenie zainteresowania lekcją oraz pomogły zrozumieć definicję ułamka. Wprowadzone metody aktywizujące oraz kolorowe animacje przyciągnęły wzrok uczniów i wzbudziły wśród nich zaciekawienie. Krótki interaktywny test na zakończenie zajęć pozwolił uczniom ocenić stopień przyswojenia nowych wiadomości i umiejętności.
16 marca dwóch uczniów Szymon Kołbus (8a) oraz Jakub Klimczak (7c) reprezentowali naszą szkołę w finale V Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych. Efektem ich starań było uzyskanie tytułu Laureata ww konkursu. Gratulujemy uczniom i ich nauczycielom: p. A. Rozpara i p. E. Bożek-Raćkos.
.SPOTKANIE Z POLICJĄ
W dniach 15.03.2021 – 18.03.2021 w ramach realizacji programu profilaktycznego zawartego w planie działań szkoły pedagog Ewa Ozimirska zorganizowała spotkania z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Kielcach, sierż. sztab. Tomaszem Klimczewskim i st. sierż. Małgorzatą Pędzik.
W klasach młodszych spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym i odbyło się na żywo, w formie stacjonarnej. Uczniowie i nauczyciele byli zachwyceni formą przeprowadzenia zajęć. Policjanci wykorzystywali atrakcyjne dla dzieci pomoce i środki dydaktyczne. Dzięki temu przekazywane treści stały się dla nich czytelne i łatwe do zapamiętania i stosowania w ruchu drogowym.
W klasach 4 - 7 spotkanie miało formę zdalną. Zajęcia miały temat „Bezpieczny rowerzysta – pierwsze uprawnienia” – przygotowanie do egzaminu na kartę rowerową. Oprócz tego poruszono tematykę jak bezpiecznie i prawidłowo poruszać się po drodze. Dzięki takim spotkaniom wszyscy czujemy się bezpieczniejsi w ruchu drogowym.
.Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Strawczynie
Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie zorganizowało konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z racji obostrzeń przegląd odbywał się w formie on-line, wykonawcy musieli nagrać utwór i przesłać do SCKiS w Strawczynie. 82 solistów oraz zespołów zostało poddanych ocenie. Poziom konkursu stał na bardzo wysokim poziomie.Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy II b – Mateusz Masternak i Antoni Kuzia oraz z klasy IIIb – Anna Tarka, Małgorzata Zając, Olivier Odej i Amelia Ślusarczyk. Uczniowie fantastycznie zaśpiewali pieśni patriotyczne. Wielki sukces odniósł Olivier Odej zajmując II miejsce, zaśpiewał pieśń „My, pierwsza brygada”.
Uczeń otrzymał piękne nagrody, min. słuchawki, głośnik, album i książkę historyczną. Każdy uczestnik otrzymał bilet wstępu na basen Olimpic w Strawczynku oraz pamiątkowy dyplom.Nagrody wyróżnionym wręczył Starosta Kielecki Mirosław Gębski, Wójt Gminy Strawczyn Tadeusz Tkaczyk oraz Dyrektor SCKiS Łukasz Woźniak.
Serdecznie gratulujemy naszemu zwycięzcy, bardzo ważne jest, aby pielęgnować historię, przypominać młodszym pokoleniom o bohaterach ojczyzny, ponieważ bez ich poświęcenia, nie byłoby wolnej Polski.
Ilona Kuzia
.„Zdrowie w Twoich rękach, czyli jak skutecznie zwalczyć smoka Brudo”
Uczniowie klas czwartych w ramach lekcji przyrody z p. Dorotą Molendowską realizowali projekt edukacyjny Fundacji Ziko dla Zdrowia „Zdrowie w naszych rękach, czyli jak skutecznie zwalczyć smoka Brudo”, który objęty został patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka Pana Mikołaja Pawlaka oraz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Projekt w ciekawy i przyjazny sposób pomógł uczniom w zgłębieniu tematów dotyczących zagrożeń związanych z patogenami przenoszonymi na rękach oraz utrwalił umiejętność prawidłowego mycia rąk. Instruktaż mycia rąk został poparty licznymi ciekawostkami i eksperymentami. Wyróżnikiem i swoistym „antybohaterem” projektu jest bajkowa postać smoka Brudo, którą nasi uczniowie samodzielnie wykonywali z jednorazowej rękawiczki w domu, a prezentowali swoim rówieśnikom podczas lekcji przyrody. Trójgłowy smok Brudo przekazał uczniom wiedzę o drobnoustrojach, które szczególnie teraz zagrażają naszemu zdrowiu i z którymi możemy skutecznie walczyć poprzez dokładne mycie rąk. Dbałość o higienę rąk to temat ważny i aktualny od zawsze i na zawsze, bowiem wyrobienie dobrych nawyków higienicznych w dzieciństwie procentuje w dorosłym życiu.
.
Konkurs plastyczny “Bohaterowie książek Kornela Makuszyńskiego bezpieczni w cyfrowym świecie”
8 stycznia jest w naszej szkole dniem wyjątkowym, ponieważ właśnie wtedy obchodzimy Święto Patrona Szkoły – Kornela Makuszyńskiego. Ten dzień to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń dla społeczności szkolnej. Niestety w tym roku, ze względu na pandemię i wcześniejsze ferie zimowe, nie było możliwości, aby był obchodzony tak uroczyście jak do tej pory.
Ale nie zapomnieliśmy o naszym Patronie, z tej okazji odbył się konkurs plastyczny związany z jego twórczością. Konkurs przebiegał pod hasłem “Bohaterowie książek Kornela Makuszyńskiego bezpieczni w cyfrowym świecie”. W ten sposób uczniowie mogli wyrazić hołd, pogłębić wiedzę o życiu i twórczości pisarza.
Komisja konkursowa miała duży problem z wyłonieniem zwycięzców, gdyż uczniowie przygotowali wspaniałe, kreatywne i ciekawe prace. Nagrodzono następujące osoby :
I miejsce: Lena Kaleta (IIIc)
II miejsce: Małgorzata Zając (IIIb), Piotr Biesaga (Ib)
III miejsce: Kornel Michalski (IIa), Karol Mikołajczyk (IIIb)
Prace uczniów zostały zaprezentowane w świetlicy szkolnej, w ten sposób wszystkie dzieci mają możliwość „spotkania” się z bohaterami książek Makuszyńskiego.
Wszystkim miłośnikom twórczości naszego patrona serdecznie gratulujemy!
Organizatorzy: Agata Putko, Ewa Korban
.ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
24 lutego 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych.
Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Najmłodsi ślubowali na sztandar szkoły. Następnie Pan Dyrektor – Jacek Kuzia dokonał aktu pasowania na uczniów. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki ufundowane nie tylko przez rodziców, lecz również przez Burmistrza Miasta i Gminy Morawica, Pana Mariana Burasa. Ze względu na obostrzenia sanitarne w uroczystości nie mogli wziąć udziału inni goście. Zrobiliśmy dla nich pamiątkową fotorelację, którą zamieszczamy poniżej.
Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że staliście się pełnoprawnymi uczniami
Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Morawicy. Życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!
Wychowawcy klas pierwszych: Danuta Bogusz i Zofia Taf-Gryń
ZOBACZ GALERIĘ
.„Paleo - ZOO, czyli o dawnych mieszkańcach ziemi świętokrzyskiej" - geo - szkoła online Centrum Geoedukacji Geopark w Kielcach
Dnia 23 lutego 2021 r. uczniowie klasy VIb wraz z wychowawcą p. Dorotą Molendowską uczestniczyli w warsztatach geo-przyrodniczych zorganizowanych w ramach geo-szkoły online Centrum Geoedukacji Geopark w Kielcach. Zajęcia pod nazwą „Paleo - ZOO, czyli o dawnych mieszkańcach ziemi świętokrzyskiej" były wspaniale prowadzone przez geo-edukatora na platformie internetowej Zoom. Uczniowie poznali ciekawostki związane z życiem dawnych mieszkańców ziemi świętokrzyskiej, zobaczyli organizmy żyjące w morzu dewońskim – liliowce, amonity, trylobity i ryby pancerne. Zaobserwowali model odkrytego w Zachełmiu tetrapoda. Warsztaty to szansa na zdobycie w niecodzienny sposób wiedzy przyrodniczej oraz dobra zabawa. Wzbudziły one ogromne zainteresowanie wśród szóstoklasistów tym bardziej, że wielu współczesnych kuzynów omawianych na warsztatach organizmów poznali już podczas lekcji biologii.
.WALENTYNKI 2021
Poniedziałek, 15 lutego upłynął w naszej szkole w atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek. Jak co roku, Mały Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Uczniowie przygotowali skrzynkę walentynkową oraz ulotki informacyjne o terminie dostarczania kartek.
Dzieci chętnie przygotowywały serduszka i kartki walentynkowe wyrażając w ten sposób swoja sympatię. Następnie przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego uporządkowali pocztę i doręczyli ja wszystkim adresatom.
Opiekun MSU: Renata Dziewięcka
.
Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci? Spotkanie online z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji
Komendy Miejskiej Policji w Kielcach
W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 11 lutego 2021 roku uczniowie klasy VI b wraz z wychowawcą p. Dorotą Molendowską uczestniczyli w spotkaniu online z funkcjonariuszką Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Webinar na platformie Zoom „ Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci?” zorganizowany był przez Kielecki Park Technologiczny Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach. Prowadząca spotkanie policjantka opowiedziała uczestnikom o zagrożeniach, jakie mogą pojawić się w Internecie, ale również przekonywała jak ważny jest szacunek w sieci zarówno wobec innych, jak i siebie. Uczniowie dyskutowali o hejcie w Internecie i o tym, jaki ma on wpływ na życie i funkcjonowanie drugiego człowieka. Poznali konsekwencje jakie można wyciągnąć wobec osoby, która dopuszcza się cyberprzemocy.
.17 lutego - Dzień Kota
Koty są wyjątkowe i każdy, kto dzieli z nimi życie, wie o tym doskonale. Chociaż Dzień Kota obchodzimy oficjalnie 17 lutego, to miłośnicy tych zwierząt wiedzą, że kocie święto trwa przez cały rok. Przecież każdy koci dzień jest niezwykły! Jak on wygląda? Czym tak naprawdę zajmują się nasi mruczący przyjaciele? Czego potrzebują do kociego szczęścia oraz co my - jako troskliwi opiekunowie - powinniśmy robić, by zaspokoić ich potrzeby? Na te pytania odpowiadali uczniowie klasy III b świętując Dzień Kota. Wspólnie z wychowawcą (Iloną Kuzia) wykonali prezentację w Power Point o kotach dzikich i domowych, wykonali zabawkowe harmonijki - koty oraz plakaty, które rozwiesili po szkole. Nie mogliśmy zapomnieć o kotach, które są w schroniskach. Postanowiliśmy im pomóc, została zakupiona karma i trzech uczniów (Karol Mikołajczyk, Olivier Odej i Mateusz Piwowarczyk) wraz z rodzicami pojechali do schroniska, żeby przekazać podarunek od klasy. Wrażeniami z odwiedzin w schronisku dla bezdomnych zwierząt podzielili się z kolegami i wychowawcą w klasie.
Uczniowie III b naprawdę kochają koty, świadczy o tym fakt, że łącznie mają ich 36.
.Karnawałowy pokaz EKO - mody
W ramach realizacji projektu ekologicznego „Czytam z klasą- lekturki spod chmurki”, uczniowie klasy 2c wzięli udział w niezwykłym pokazie EKO-mody, który został zorganizowany podczas klasowego balu karnawałowego.
Dzieci wraz z rodzicami wykazali się niebywałą kreatywnością przy tworzeniu wyjątkowych strojów wykonanych z materiałów przeznaczonych do recyklingu.
Wcielając się w rolę modelek i modeli uczniowie chodzili po przygotowanym w klasie wybiegu, prezentując stroje, których nigdzie nie kupimy. :) Na pokaz EKO-mody, uczniowie zaprosili panią dyrektor, która była pod wrażeniem ekologicznych kreacji wieczorowych i profesjonalizmu małych modeli.
Podczas wykonywania tego zadania dzieci jeszcze bardziej zrozumiały sens dbania o środowisko przyrodnicze, ale także rozwinęły poczucie troski i odpowiedzialności za naszą planetę.
Serdecznie dziękuję rodzicom za pomoc w organizacji EKO-pokazu mody oraz balu karnawałowego.
Wychowawca: Renata Dziewięcka
.Walentynkowy Konkurs Recytatorski
Z okazji Walentynek, 13 lutego odbył się w Walentynkowy Konkurs Recytatorski.
Celem przedsięwzięcia była promocja literatury w języku obcym, pomoc w odkrywaniu talentów językowych oraz doskonalenie umiejętności prezentacji.
Jury w składzie: Ewa Pietrzyk, Marta Sylwar, Justyna Makowska- Jabczyk miało ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców, gdyż poziom konkursu był bardzo wysoki. W związku z tym wyłoniono trzy pierwsze, trzy drugie i trzy trzecie miejsca. W czasie prezentacji wierszy uczniowie wykazali się wspaniałą wymową, odpowiednio dobranymi rekwizytami udowadniając, że nie brakuje im pomysłowości oraz talentów językowych i aktorskich.
.Pamiętajmy o zwierzętach zimą!
Zima jest dla zwierząt, w szczególności dla ptaków, trudnym okresem ze względu na niskie temperatury i warunki pogodowe. Wychodząc naprzeciw, uczniowie z klas I a i II b już grudniu podjęli akcję dokarmiania zwierząt, realizując tym samym zadania wynikające z projektu „Dbamy o zwierzęta zimą” oraz konkursu ekologicznego „Przyjaciel zwierząt”. Celem podjętych działań było kształtowanie już od najmłodszych lat odpowiedzialności i troski za los wszystkich organizmów żywych. Podczas zdalnego nauczania dzieci przy wsparciu rodziców gromadziły karmę, wykonały karmniki i umieściły je w bezpiecznych miejscach na swoich posesjach, systematycznie dokarmiały skrzydlatych przyjaciół, dbały o ptasie menu.
Pamiętając, że w zimowym pomaganiu zwierzętom najważniejsza jest ciągłość dokarmiania, uczniowie nadal systematycznie odwiedzają „stołówkę” pod Orlą Górą i zaopatrują ją w: kukurydzę, zboże, kasze, płatki owsiane, nasiona dyni, maku, słonecznika , warzywa, a także przynoszą siano dla sarenek i słoninkę dla sikorek. W trakcie zajęć w terenie, dzieci miały okazję rozpoznawać gatunki ptaków oraz tropy zwierząt. Dodatkowo, w ramach Programu edukacji ekologicznej dla powiatu kieleckiego wykonały w grupach prace plastyczne na konkurs ekologiczno – plastyczny pod hasłem „ Przyjaciel zwierząt.”
Serdecznie dziękujemy rodzicom za wsparcie, zaangażowanie i pomoc w realizacji projektu, a wszystkich zachęcamy do udziału w akcji pomocy zwierzętom w okresie zimy.
Wych. D. Bogusz i M. Waszkiewicz
.
WALENTYNKI „NA CZERWONO” W KLASIE 2A
Walentynki to dzień w roku, który powoduje szybsze bicie serca u każdego z nas. W poniedziałek, 15 lutego 2021 w klasie 2A zagościł św. Walenty. Dzień Świętego Walentego jest świętem miłości. To znakomita okazja, by wyrazić odrobinę sympatii i sprawić radość komuś bliskiemu. I chociaż zwyczaj ten przywędrował do nas dość późno, bo dopiero w latach 90-tych XX wieku, na dobre zagościł w naszej kulturze. W Walentynki obowiązuje tradycja wręczania sobie prezencików – karteczek, kwiatów, słodyczy, pluszowych maskotek, biżuterii czy innych miłych rzeczy.
W klasie 2A Walentynki obchodziliśmy „na czerwono”. Każdy uczeń starał się mieć w tym dniu jakiś czerwony element swojego stroju. Świętowanie tego dnia było bardzo miłe. Dzieci otrzymały walentynkowe upominki przygotowane przez rodziców, wręczały sobie piękne, własnoręcznie wykonane walentynki z miłymi życzeniami. Był również słodki poczęstunek oraz romantyczna muzyka w tle. Nie zabrakło również tradycyjnej poczty walentynkowej zorganizowanej przez Mały Samorząd Uczniowski. Dzieci otrzymały mnóstwo walentynek, które wyrażały nie tylko „małe miłości”, ale i „klasowe przyjaźnie”. To był cudowny dzień.
Wychowawca: Karina Banasik
.Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1-3. Warunkiem uczestnictwa było przygotowanie nagrania i przesłanie pliku wideo do organizatorów konkursu - wychowawców świetlicy.
W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Dzieci zadbały o eleganckie stroje, świąteczną scenerie. Niektórzy wykonawcy wzbogacili swój występ grą na instrumentach muzycznych: flecie, pianinie, dzwonkach i skrzypcach. W konkursie można było zobaczyć solistów, duety i zespoły. Spośród wykonawców jury wyłoniło zwycięzców:
I miejsce: Iza Dziwoń kl. 1b, Małgorzata Zając kl. 3b, Lena Cieśla kl. 2a
II miejsce: Dominik Wieczorek kl. 3c, Natalia Jabczyk kl.3a
III miejsce: Amelia Ślusarczyk kl.3b
Wyróżnione zostały również uczennice klasy 2a, za wspaniałą grę na flecie: Zofia Czwartosz, Monika Kołbus, Gabriela Różkiewicz, Lena Pieczaba.
.
Bal karnawałowy w klasie 2a
Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcją i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia. 1 lutego 2021 r. w klasie II a odbył się bal karnawałowy. Tego dnia w szkole pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, czarownice, rycerzy, policjantów, Jocera, Batmana… Nie sposób zliczyć wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Rodzice zadbali o wspaniałe stroje i przebrania, które umożliwiały wcielania się w ulubione postaci. Dostarczały emocji, budziły zaskoczenie i zachwyt. Odświętnie udekorowana sala lekcyjna stworzyła inspirujący do uciechy klimat. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce w rytm wesołej muzyki z różnych stron świata. Były one przeplatane zabawami oraz różnymi konkursami. Niemałą atrakcją była wykonana przez nas fotobudka. Każdy chętnie robił sobie śmieszne zdjęcie, które będzie wspaniałą pamiątką tego miłego wydarzenia. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, dzieci zajadały się pysznymi pączkami i babeczkami. Kiedy czas zabawy dobiegł końca uczniowie klasy II a z żalem opuszczali salę balową. Do domu wracali jednak we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.
Wychowawca: Karina Banasik.
Wyjątkowy 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej PomocyUdział uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Morawicy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy stał się już tradycją. Od dwudziestu lat uśmiechnięci, chętni do pomocy wolontariusze wychodzą na ulice swoich miejscowości, by dołożyć cegiełkę do organizowanej corocznie akcji charytatywnej. Początkowo kwestowali oni z kilkoma puszkami, następnie z kilkunastoma, a w tym roku liczba ta wzrosła do trzydziestu.
W niedzielę 31 stycznia 2021r. pod opieką Anny Radziszewskiej kwestowało 17 uczniów klas ósmych i 13 klas siódmych. Wolontariuszami byli: Wiktoria Krzysztofek, Oliwia Kamizela, Amelia Brzoza, Ewa Dziwoń, Magdalena Gajda, Julita Orlińska, Hanna Pater, Oliwia Polak, Aleksandra Materek, Marcelina Wieczorek, Paulina Wąsik, Patrycja Wróbel, Weronika Kowalska, Wiktor Bielawski, Weronika Kozera, Franciszek Klusek, Alicja Gwóźdź, Julia Młynarczyk, Wiktoria Włodarczyk, Sonia Wójcik, Szymon Zygadło, Natalia Rabiej, Oliwia Paliwoda, Dominika Putko, Amelia Król, Gabriela Zawadzka, Antonina Gronicz, Nadia Wieczorek, Martyna Kowalska i Daria Pietrzyk.
Już od wczesnych godzin porannych mieszkańcy Gminy Morawica mogli spotkać młodych ludzi z kolorowymi puszkami i serduszkami w rękach. Wolontariusze kwestowali przed kościołem, nad zalewem, na stacji benzynowej, na ulicach Morawicy, Brzezin, Lisowa i Radomic. Mimo uciążliwego mrozu wytrwale zachęcali wszystkich do włączenia się w zbiórkę pieniędzy przeznaczonych na pomoc dzieciom. Dzięki hojności darczyńców w tym nietypowym 29. Finale WOŚP udało się uzbierać kwotę 13269,85 zł (średnio u każdego wolontariusza w puszce było aż 442,3 zł), a rekordzistka Marcelina Wieczorek zebrała 1756,12 zł.
Pandemia koronawirusa nie przeszkodziła w zbiórce pieniędzy, które zostaną przeznaczone na rzecz laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.- Dziękuję wszystkim wolontariuszom i darczyńcom, cieszę się z każdej złotówki i mam nadzieję, że za rok obecni uczniowie klas siódmych również zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy – podkreśla Anna Radziszewska.
|