Klasy piąte w Muzeum H. Sienkiewicza w Oblęgorku

Z okazji Dnia Dziecka i Roku Sienkiewiczowskiego uczniowie klas piątych wybrali się na jednodniową wycieczkę do Oblęgorka. Po drodze zwiedzili Amfiteatr Kadzielnię w Kielcach. W Oblęgorku Aleją Lipową podążali na wzgórze, gdzie usytuowany jest Pałac Henryka Sienkiewicza. Zwiedzili wnętrze muzeum, podziwiali eksponaty należące do pisarza. Wzbogacili wiedzę o życiu i twórczości noblisty, autora lektury „W pustyni i w puszczy”.
|
Dzień Dziecka w klasach czwartych
Klasy IV spędziły tegoroczny Dzień Dziecka w Kazimierzu Dolnym n. Wisłą.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy spacerem wzdłuż Wisły, podczas którego pani przewodnik opowiedziała nam o historii powstania Kazimierza, niezwykle malowniczej miejscowości. Nie trudno było zauważyć, że większość budowli charakteryzuje się czerwoną dachówką, a wszystkie domy utrzymane są w godnym podziwu porządku. Dzięki temu miasteczko ma specyficzny charakter, urok i wdzięk. A wszystko to mogliśmy zaobserwować podczas przejażdżki melexami, zabytkowymi ulicami Kazimierza do wąwozu lessowego.
Następnym punktem naszej wycieczki było oglądanie ruin zamku i wieży strażniczej. Nie lada wyczynem było pokonanie trasy na Górę Trzech Krzyży, ale wszyscy poradzili sobie z tym wyzwaniem wyśmienicie. Ostatnią już rozrywką był rejs statkiem po Wiśle, podczas którego podziwialiśmy panoramę Kazimierza Dolnego.
Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy, więc po wyczerpaniu punktów programu wycieczki, wyruszyliśmy w drogę powrotną i bezpiecznie dotarliśmy do swoich domów z kazimierskim kogutem. Wycieczka była bardzo udana, a wspomnienia z niej na długo pozostaną w naszej pamięci.
|
Czwartoklasiści u hodowcy gołębi pocztowych
Czwartoklasiści należący do koła „Anioły ze szkoły” przygotowali i przeprowadzili wywiad z hodowcą gołębi pocztowych p. Krzysztofem Dudajek. Pan Krzysztof opowiedział zainteresowanym o swojej wieloletniej pasji oraz pokazał uczniom gołębniki, w których hoduje swoje gołębie pocztowe. Uczniowie mieli wiele pytań do hodowcy- na wszystkie z nich uzyskali wyczerpujące odpowiedzi. Uczniowie dowiedzieli się między innymi jak odróżnić samca od samicy, co jedzą gołębie pocztowe, w jakim celu są obrączkowane. Nasi czwartoklasiści po raz pierwszy w życiu mogli dotknąć i pogłaskać gołębia, a niektórzy nawet wzięli ptaki na ręce. To niepowtarzalne uczucie na długo pozostanie w ich pamięci. Serdecznie dziękujemy p. Krzysztofowi Dudajek za przekazane informacje, cierpliwość i poświęcony nam czas.
|
„Spacerkiem po Puszczy Świętokrzyskiej”- Tomasz Majkowski wyrecytował II miejsce.
Dnia 16 maja Nadleśnictwo Daleszyce zorganizowało po raz kolejny konkurs recytatorski pod hasłem: ” Przyroda w liryce”. W tym roku naszą szkołę reprezentowały cztery osoby w składzie: Hanna Olszewska i Tomasz Majkowski z klasy zwartej „b”, Paweł Bożek- Raćkos z klasy szóstej „b” i Natalia Orlińska z klasy szóstej „a”. Cieszymy się, że Tomasz Majkowski znalazł się wśród najlepszych recytatorów i zajął II miejsce za prezentację utworu autorstwa o. Sergiusza Ślęzaka. W doborze repertuaru i nad przekazem artystycznym czuwały p. Maria Jędrocha- Olszewska i Elżbieta Moskwa- Strąk. Gratulujemy!
|
Szymon Kołbus wyróżniony w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2016"
Dnia 17 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2016”. W tym roku uczestniczyło w nim prawie 6 milionów dzieci i młodzieży z 60 krajów świata. „Kangur” w niezawodny sposób integruje dzieci i młodzież z całego świata, bowiem w tym samym dniu uczestnicy wielu krajów rozwiązują te same zadania w poszczególnych poziomach, o różnym stopniu trudności. Nie zabrakło reprezentacji naszej szkoły. Uczniowie rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności. Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki. Test w kategorii „Maluch” wyróżniająco rozwiązał Szymon Kołbus z klasy IIIa, uzyskał 102,5 pkt. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali w prezencie geometryczną układankę logiczną „Pentomino". Gratulujemy!
|
|
Dni Języka Angielskiego
Coroczne obchody Dni Języka Angielskiego stały się już tradycją w Szkole Podstawowej w Morawicy. W tym roku obchodziliśmy je od 16 do 20 maja. Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w lekcjach poświęconych szkolnictwu, obyczajom i historii Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie leksykalno-gramatycznym z elementami wiedzy o krajach anglojęzycznych i konkursie „Mistrza słownictwa”. Punkt kulminacyjny całego przedsięwzięcia miał miejsce 20 maja, kiedy to cała społeczność szkolna spotkała się na podsumowującym apelu. Wtedy to uczniowie klasy 6a zabrali widzów w podróż po Wielkiej Brytanii. Mogliśmy znaleźć się w typowym pokoju angielskiej rodziny i razem z naszymi bohaterami zwiedzić największe miasta i ich zabytki. Wielkie emocje wzbudził występ zespołu The Beatles oraz pokaz tradycyjnych w Anglii wyścigów gospodyń z naleśnikami na patelniach. Po części artystycznej ogłoszono wyczekiwane przez wielu uczniów wyniki konkursów. Najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Na zakończenie uczniowie klasy 6b zaprezentowali nowoczesną wersję bajki o Czerwonym Kapturku. Oczywiście nie mogło obyć się bez występu muzycznego naszych koleżanek: Aleksandry Strąk i Aleksandry Sularz z 6b i Darii Nowak z 6a. Dziewczęta wystąpiły z przebojami w języku angielskim, które zostały przyjęte owacjami na stojąco. Bardzo pozytywna i żywiołowa reakcja publiczności sprawiła wielką przyjemność aktorom i ich opiekunowi- p. A. Wrona.
|
Mistrzyni Karate
Dominika Putko to uczennica klasy III b Szkoły Podstawowej w Morawicy. Jest utalentowaną i utytułowaną zawodniczką Klubu Karate Morawica, dzialającym w Zespole Placówek Oświatowych w Morawicy. Karate trenuje od czterech lat i odnosi coraz większe sukcesy. W tym roku szkolnym zdobyła 10 złotych medali i 2 srebrne w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Największym sukcesem był dla niej start w Międzynarodowych Zawodach w Szwajcarii, gdzie zdobyła I miejsce w Kata i II miejsce w walkach.
W 64 Konkursie Echa Dnia Plebiscytu Sportowego zdobyła I miejsce w kategorii „Największy Talent powiatu kieleckiego”, otrzymała Nagrodę Wójta Gminy Morawica za osiągnięcia w dziedzinie sportu za rok 2015. Została najlepszą zawodniczką w Ogólnopolskim Turnieju Karate o Puchar Sandomierza.
|
Złoto dla najlepszych!
W sobotę, 30 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły brali udział w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Badmintonie.Wyłoniono 16 najlepszych sportowców w Polsce. Wśród nich znalazła się uczennica klasy 4b – Hanna Olszewska, która po raz drugi z rzędu wywalczyła sobie miano Mistrza Województwa! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
|
Konkurs Czytelniczy
Konkurs Czytelniczy zorganizowany przez SU we współpracy z panią bibliotekarką, Martą Sylwar – rozstrzygnięty!
Przystąpili do niego reprezentanci wszystkich klas IV-VI.
Należało przeczytać wskazane w regulaminie książki (10 pozycji) i wykazać się znajomością ich treści. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 40 pytań otwartych. Miano Mistrza Uważnego Czytania zdobyła uczennica klasy 4a – Julia Krupa, która, jako że kocha książki i od września 2015 roku przeczytała ich najwięcej z całej szkoły, została również Mistrzem Czytelnictwa!
Drugie miejsce zdobyły: Aleksandra Sularz i Wiktoria Tworek z 6b, trzecie miejsce zajął Patryk Mielczarek z 4b, wyróżnienie – Mikołaj Grabiński z 5b. Zwycięzcy otrzymali piękne nagrody książkowe, magnetyczne zakładki i długopisy. Gratulujemy!
|
225 rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja
W piątek, 29 kwietnia nasza szkoła upamiętniła 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Uczniowie klas IV b oraz V b pod kierunkiem wychowawczyń Katarzyny Kowalskiej i Anety Rozpary zaprezentowali montaż słowno – muzyczny połączony z prezentacją multimedialną. Myślą przewodnią rozważań były ważne dla Polski słowa: BÓG, HONOR, OJCZYZNA, które zostały skontrastowane ze sceną z „Żony Modnej”, ukazującą postawy i zachowania młodych ludzi żyjących w XVIII w. Nawiązaniem do historii był wykonany przez naszych tancerzy Polonez Trzeciego Maja do współczesnej muzyki Wojciecha Kilara. Do tańca włączyli się uczniowie klasy V a, a nad przygotowaniem choreografii tanecznej czuwała pani Anna Kuranda.
Uroczystość zakończyła się wystąpieniem przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, którzy wspólnie z opiekunem Marią Jędrocha – Olszewską zadbali, aby każdy uczeń na apelu miał białą – czerwoną flagę. Dziewczęta z SU skierowały do zebranych uczniów kilka słów o Święcie Flagi i uszanowaniu symbolu narodowego.
|
Finał IV Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Powstanie warszawskie i jego mali bohaterowie”
26 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 4 w Kielcach odbył się finał IV Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Powstanie warszawskie i jego mali bohaterowie”. Konkurs był organizowany przez Szkołę Podstawową Integracyjną Nr 11 im. Bohaterów Warszawy w Kielcach a jego uczestnikami byli uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych z Kielc i powiatu kieleckiego. Tematyką zmagań była działalność Szarych Szeregów i Polskiego Państwa Podziemnego oraz aktualność idei patriotyzmu i szacunku do tradycji narodowych. Nad przebiegiem konkursu czuwała czteroosobowa komisja w składzie:
- Naczelnik Delegatury IPN w Kielcach
- Dyrektor ZSOI nr 4
- Przedstawiciel Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 4 PPLEG
- Nauczyciel historii z ZSOI Nr 4
Naszą szkołę z powodzeniem reprezentowała grupa 3 uczestników: Bartłomiej Kojacz, Michał Gil oraz Aleksandra Strąk z klasy 6b. Michał zajął II miejsce w konkursie, otrzymując dyplom i nagrody. Na 4 pozycji uplasowała się Ola Strąk, a na 6 miejscu znalazł się Bartłomiej Kojacz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
|
Podwójne mistrzostwo dla Piramidy
W sobotę 16 kwietnia swoje umiejętności taneczne zaprezentowali tancerze z całej Polski. Znakomicie przygotowana scena z profesjonalnym oświetleniem i barwnymi formacjami prezentującymi się na suchedniowskiej hali gwarantowała znakomitą zabawę. Tegoroczna jedenasta edycja imprezy zgromadziła 989 tancerek i tancerzy z 27 formacji tanecznych i 56 grup wchodzących w ich skład. W turnieju wzięła udział również nasza formacja Piramida z ZPO Morawica. To potężna 52 osobowa armia, która brawurowo wytańczyła najwyższe podium przygotowana przez p. Annę Kuranda. Tancerki dwukrotnie zaprezentowały program artystyczny. W kategorii widowisko taneczne pt. „Kraina lodu” zimowa zawierucha, w postaci tancerek, otula scenę a tańczące śnieżki po raz kolejny wywołują zimową aurę. Śliczne śnieżnobiałe kostiumy, bogactwo figur oraz wytańczone kroki zaowocowały lawiną gromkich braw. W kolejnej osłonie tańca współczesnego pt. „Niebo jest wszędzie” po raz kolejny ukazały ogromną pasję i miłość do tańca. Moc wrażeń i euforii towarzyszyła nam podczas werdyktu, po którym ogromna radość i szczęście trwało do końca dnia.
To super przygotowany turniej tańca na długo pozostanie w naszej pamięci. Cieszymy się, że jury doceniło naszą pracę - oświadczyła Patrycja .
Otrzymaliśmy puchary, dyplomy, a każda tancerka z Suchedniowa wyjechała z pamiątkowym medalem przypominającym o udziale w „Suchedniowskim Święcie Tańca".
|
Podsumowanie konkursu czytelniczego „Czytanie to moja pasja"
15 kwietnia 2016 roku miał miejsce finał konkursu „Czytanie to moja pasja”. Wcześniej uczniowie z klas I-III wykonali projekt okładki książki oraz plakaty promujące czytanie i zachęcające do korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Prace były pomysłowe, wykonane różną techniką. Zachwyciły zarówno uczniów jak i nauczycieli. Autorzy najciekawszych prac otrzymali dyplomy, a ich dzieła stanowiły dekorację podczas konkursu.
W Tygodniu Kultury Języka Polskiego uczniowie klas drugich i trzecich pisali także test czytelniczy, w którym popisali się znajomością literatury dziecięcej. Zwycięzcy przeszli do ostatniego etapu konkursu, czyli głośnego czytania .
Klasowi mistrzowie czytali fragmenty książki A. Milne „Kubuś Puchatek”.
Po burzliwych naradach Jury wyłoniło Mistrza pięknego czytania. Został nim uczeń klasy IIc - Jakub Klimczak. Gratulujemy.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Dyrektora Szkoły.
Następnie uczniowie z „Koła Małego Czytelnika” zaprezentowali inscenizację „Rzepki" J. Tuwima. Młodzi artyści popisali się swoimi umiejętnościami aktorskimi, tanecznymi i wokalnymi.
Na koniec organizatorki konkursu - Panie: Danuta Bogusz i Zofia Taf- Gryń zaprosiły wszystkich chętnych do udziału w II edycji konkursu, który rozpocznie się już 2 kwietnia 2017 roku.
|
Wytańczone sukcesy Piramidy!
Szczęśliwi i dumni ogłaszamy, że nasze tancerki podczas III Mazowieckiego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych w Wilanowie z nagrodami wróciły ze stolicy.
Warszawa w dniu 2 kwietnia 2016 roku, a właściwie jej dzielnica Wilanów po raz trzeci stała się stolicą dziecięcego i młodzieżowego tańca. Kolorowe stroje, dynamiczna muzyka, fantastyczna atmosfera i oczywiście żywiołowi tancerze to festiwal jakich mało. W tegorocznej edycji, ok. 1200 tancerzy swoją energią porywali w świat tańca licznie zgromadzoną i gorąco dopingującą publiczność wilanowską. Podczas turnieju zespoły rywalizowały w różnych kategoriach tanecznych i wiekowych. Piramida dwukrotnie prezentowała układy taneczne przed profesjonalnym jury. Skład komisji to trenerzy i choreografowie m.in. Piotr Galiński, którzy oceniali dobór repertuaru, umiejętności, przygotowanie oraz ogólny wyraz artystyczny. Piramida zjawiskowo zatańczyła inscenizację taneczną pt. "Kraina lodu” . Świat zmrożonej krainy lodem, udzielił się widzom i konferansjerom, którzy po zakończonej prezentacji zaśpiewali –ulepimy dziś bałwana. Do kolejnego sukcesu było już o krok. W ponownej osłonie kolorowych świateł i aplauzu braw publiczności zespół zatańczył debiut sceniczny pt. "Niebo jest wszędzie”. Miejsce na podium należało do nas. Okazało się, że w tym dniu zespół godnie reprezentował ZPO w Morawicy na scenie. Należeliśmy do czołówki zespołów, a III lokata i wyróżnienie w tak prestiżowym festiwalu, puchary oraz maskotki należały do nas.
W tym roztańczonym dniu , mimo późnych godzin wieczornych, udało nam się pospacerować przed dziedzińcem Zamkowym w Wilanowie. Jednakże miłą niespodzianką, okazało się spotkanie z aktorem filmowym i teatralnym Bartłomiejem Topa, który nie odmówił wspólnego zdjęcia z Piramidą.
|
LAUREACI Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego
Bartłomiej Kojacz i Michał Gil - uczniowie Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Morawicy – uzyskali w tym roku zaszczytne tytuły LAUREATÓW Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego, organizowanego co roku od 13 lat przez Kuratorium Kielce i ŚCDN.
Chłopcy przygotowywali się do testów od września ubiegłego roku. Wiedzieli, że aby osiągnąć sukces, muszą wykazać się wiedzą znacznie wykraczającą poza program nauczania matematyki i przyrody w szkole podstawowej.
Pierwszy – szkolny etap – odbył się 18 listopada. Nasi uczniowie, uzyskując wysokie wyniki procentowe, bez problemu zakwalifikowali się do kolejnego pułapu. Wskutek tego 12 stycznia razem z najlepszymi „matematykami” i „przyrodnikami” z powiatu, w liczbie 320 uczestników, zmierzyli się z kolejnymi zadaniami testowymi. Tym razem ich wyniki również były imponujące! Bartek uzyskał 88,3% i tym samym uplasował się na drugiej pozycji wśród 81 finalistów! Michał natomiast napisał na 80% punktów możliwych do zdobycia, co usytuowało go na siódmej pozycji w województwie!
Podziwu godne jest zaangażowanie tych uczniów i ich pracowitość. Ucieszeni wysokimi lokatami, nie osiedli na laurach. Przygotowując się do III, finałowego etapu zintensyfikowali swoje działania.
- Spotykaliśmy się dodatkowo, zostawaliśmy po lekcjach, przychodziliśmy do szkoły w czasie ferii i przerw świątecznych – wspomina Bartek.
- Nasz sukces w dużej mierze zawdzięczamy nauczycielkom, które z nami pracowały: p. Anecie Rozparze od matematyki i p. W. Cecot od przyrody – przyznaje Michał.
Panie natomiast zgodnie twierdzą, że współpraca z dziećmi tak żądnymi wiedzy i tak tę wiedzę chłonącymi to sama przyjemność.
Finał, czyli III – wojewódzki etap - miał miejsce 5 marca br. Z ponad 80 finalistów komisja konkursowa wyłoniła 32 laureatów. Nasi koledzy znaleźli się na tej liście na pięknych, wysokich pozycjach. Bartek na drugim miejscu w województwie, Michał na szóstym. To niewiarygodnie dobre noty! Gratulujemy i oczami wyobraźni już projektujemy dla tych młodych ludzi świetlaną przyszłość. Pamiętajcie o nas w wielkim świecie kariery naukowej!
|
Pierwszy Dzień Wiosny
21 marca br. w naszej szkole przeżywaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Po raz pierwszy w tym dniu nie było tradycyjnych lekcji, a zamiast nich odbyły się warsztaty rękodzieła ludowego poprowadzone przez artystki, działające na terenie Gminy Morawica. Zaproszone panie przyszły do nas w pięknych strojach, przyniosły swoje dzieła, które można było podziwiać, ponieważ stworzono z nich cudną wystawę na I piętrze.
Zajęcia rozpoczęły się o godz. 8.50 i trwały do 10. 25, następnie udano się na apel, by później znów wrócić do swoich sal i dalej świętować, tzn. rozegrać klasowe turnieje gier planszowych i czytać najpiękniejsze fragmenty literackich opisów wiosny.
Program tego dnia był zdecydowanie bardzo napięty, a największe emocje budziły zajęcia z gośćmi. Uczniowie klasy 4a byli pod wielkim wrażeniem zdolności i talentu Pani Beaty Kot i Pani Agaty Opatowskiej, które nie tylko promieniowały na otoczenie optymizmem, ale również świetnie sprawdziły się w roli instruktorek wykonywania ślicznych króliczków z jajeczkiem.
Klasa 4b pracowała pod okiem Pani Wandy Zatorskiej, która w mistrzowski sposób prezentowała możliwości bibuły! W 5a zajęcia poprowadziła Pani Janina Jędrocha z zespołu Brzezinianki. Dzieci pod jej kierunkiem zdobiły jajka wielkanocne, wykonywały kwiaty z krepiny. Efekty były zachwycające!
Uczniowie klasy 5b uczyli się od Pań: Lilli Dukały i Zofii Strójwąs z zespołu ludowego Brudzowianki, natomiast klasa 6a gościła panie: Halinę Kozior i Elżbietę Strójwąs, a 6b – Panią Mariannę Węgrzyn z Towarzystwa Przyjaciół Brzezin i Podwola. Nie sposób opisać na papierze tego, co działo się w szkole. Rozentuzjazmowane dzieci, wesołe rozmowy i nieustające okrzyki zachwytu to nad tym, to nad tamtym potwierdziły tylko, że pomysł takiego wykorzystania czasu był strzałem w dziesiątkę!
Była zabawa z papierem, było podniosłe witanie gości, było uroczyste podziękowanie i podsumowanie efektów warsztatów, ale nie brakło i prelekcji na temat tradycji Świąt Wielkanocnych, technik zdobienia jaj. Krótką, ale rzeczową i bogatą w informację konferencję wygłosiła Pani Janina Jędrocha – reprezentantka zespołu ludowego Brzezinianki.
Uczniowie, by wyrazić gościom wdzięczność za chętne przybycie do szkoły, serdeczność i okazane serce, przygotowali krótki program artystyczny: recytowano, śpiewano, a wszystko w miłej atmosferze, na luzie i z wysoką kulturą.
Teraz należy tylko gorąco podziękować kochanym Paniom artystkom ludowym za to, że zechciały poświęcić nam czas, Dyrekcji szkoły za to, że umożliwiła realizację pomysłu i Wam, Drodzy Rówieśnicy, że spisaliście się na medal. Jest szansa, że w przyszłym roku znów poćwiczymy paluszki zwijając bibułę, nacieszymy oczy papierowymi własnoręcznie wykonanymi dziełkami i znów poczujemy tę zapierającą dech w piersiach satysfakcję z tego, że umiemy!
|
Tydzień Kultury Języka
W dniach 14-18 marca w naszej szkoleobchodziliśmyXXIV Tydzień Kultury Języka Polskiego pod hasłem: ”Kto czyta książki, żyje podwójnie”.
Uczniowie wszystkich klas rozwiązywali zadania konkursowe przygotowane przez panie polonistki.
Spośród wszystkich uczniów wyłoniono Szkolnego Mistrza Ortografii. Tytuł ten trafił do Oli Strąk z klasy 6b. Uczniowie klas czwartych zmierzyli się z zadaniami testowymi sprawdzającymi umiejętność czytania ze zrozumieniem. W klasie 4a najlepsza okazała się Kasia Winiarska, a w 4b Kinga Łapanowska i Agata Wojtyś.
Piątoklasiści zmagali się z gramatyką. Mistrzami Gramatyki w tych klasach zostali: Franciszek Kruk i Zuzia Trepka. Szóstoklasiści mieli okazję wykazać się znajomością związków frazeologicznych, jak również mogli popisać się szerokim zasobem słownictwa. Na miano Klasowych Mistrzów Słowa zasłużyli: Zosia Olszewska i Bartłomiej Kojacz. Szkolnym Mistrzem Pióra został Michał Gil. Gratulujemy!
|
8 Marca - Święto Kobiet
8 marca był dniem niezwykłym w naszej szkole. Najmłodsi stanęli na wysokości zadania i w „programie telewizji satelitarnej” przedstawili w humorystyczny sposób wiadomości o niezwykłych dokonaniach kobiet, sukcesach sportsmenek. Następnie odbył się pokaz mody dla Pań i teleturniej piosenek o kobietach. Były też różnorodne tańce w wykonaniu klasy IIa. Po życzeniach odegrano „Sto lat” na saksofonie. Wręczono kwiaty i „zdrowe” upominki dla Pań i Dziewczyn. Było wesoło, dowcipnie i czarująco. Dzień ten uświetniły również występy zespołów: „Korneli” i „Piramidy”. Na zakończenie głos zabrał pan dyrektor- Jacek Kuzia. Życząc „wszystkiego co najlepsze” wręczył bukiet kwiatów dla wszystkich dam na ręce pani wicedyrektor - Wiesławy Cecot.
|
Konkursy przedmiotowe zakończone!
Konkursy przedmiotowe zakończone! Znamy wyniki etapów powiatowych!
W tym roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję zmierzyć się z zadaniami wszystkich wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych.
Michał Gil, uczeń klasy 6b zakwalifikował się do III etapu konkursów: Języka Angielskiego, Humanistycznego i Matematyczno-Przyrodniczego.
Bartłomiej Kojacz z 6b uzyskał tytuł finalisty w Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym, uzyskując drugi wynik w województwie.
Obaj chłopcy znaleźli się wśród 80-ciu najlepszych uczniów województwa świętokrzyskiego.
Michał, „nasz Geniusz”, bo tak można nazwać tego potrójnego finalistę, uzyskał wysokie lokaty w powiatowych etapach ww. konkursów.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
|
Piramida w nowej odsłonie tanecznej pt. "Kraina lodu”
Po udanym debiucie scenicznym i pracowitych feriach z tańcem, przyszedł czas na kolejne niezwykłe show dla najważniejszej publiczności,czyli Rodziców. Tegoroczny pokaz taneczny odbył się podczas wywiadówek dla Gimnazjum i SP. Dwukrotnie Piramida zaprezentowała inscenizację pt. "Kraina lodu”. Zimowa zawierucha, w postaci tancerek, otula scenę a tańczące śnieżki po raz kolejny wywołują za oknem zimową aurę. Śliczne śnieżnobiałe kostiumy, bogactwo figur oraz brawurowo wytańczone kroki zaowocowały lawiną gromkich braw. Prezentację tańca możecie obejrzeć klikając:
|
|