Zespół Placówek Oświatowych w Morawicy
 
Strona główna
   
  • Moja ulubiona postać z książki Kornela Makuszyńskiego

        W miesiącu styczniu, w związku z obchodami „Święta Patrona” został ogłoszony konkurs plastyczny na ulubioną postać z jego książki. Był to konkurs plastyczny dla klas I – III.
        W konkursie tym wzięło udział 47 uczniów. Dwoje dzieci otrzymało nagrodę specjalną, 19 uczniów zostało nagrodzonych, natomiast 26 uczniów otrzymało wyróżnienia. Każde dziecko dostało symboliczny upominek.

    Lista nagrodzonych

     

  • Pierwszy występ zespołu KORNELE

    Kornele – grupa muzyczna utworzona we wrześniu 2016 roku, w której skład wchodzi 29 uczniów z klas I-III. Głównym atrybutem zespołu jest gra  na  instrumencie perkusyjnym, tzw. dzwonkach chromatycznych. Podczas zajęć - oprócz gry na dzwonkach chromatycznych - uczniowie wykonują różnego rodzaju ćwiczenia: muzyczno-ruchowe, rytmiczne oraz relaksacyjne. Pierwszy bardzo ważny występ odbył się 4 lutego. To na nim uczniowie zagrali znany utwór z filmu Titanic – My Heart  Will Go On.
    Zespół prowadzą: p. Kinga Posłowska i p. Elwira Kondracka.

    Melodia z filmu "Titanic"            Melodia z filmu "Piraci z Karaibów"   
         

                         

    Zespół KORNELE fot. Dawid Łukasik Echo Dnia

     Zespół KORNELE fot. Dawid Łukasik Echo Dnia

                         
                                                 

     

  • Zabawa karnawałowa

       Jak co roku , w naszej szkole, w pięknej scenerii odbył się  bal karnawałowy. Przebrani za postaci z bajek ruszyliśmy w tany. Na czele tanecznego korowodu stanęły dzielne, również przebrane, mamy: Pani Wiola Kruk, Pani Dorota Szczykutowicz oraz Pani Magdalena Maciąg. W formowaniu wężyków, kółeczek pomagały im nasze Panie wychowawczynie. Pląsały z dziećmi w rytm  dyskotekowej muzyki.
       Hity muzyczne  wybrał i zaprezentował tata DJ, Pan Daniel Czwartosz. W trakcie balu odbyło się wiele konkursów,  a także uczyliśmy się kroków do wspaniałego, rytmicznego tańca.
       Rodzice podziwiali nasze popisy na parkiecie,  niektórzy nawet tańczyli razem z nami. Przygotowali  słodki poczęstunek. Na koniec balu  rozdano dyplomy  w kategoriach: najbardziej roztańczona  klasa, mistrzowie gracji, mistrzowie elegancji, mistrzowie mody. To były niezapomniane chwile.

     

     

  • Korneliada

    Tradycją naszej szkoły jest udział uczniów w Korneliadzie- szkolnym konkursie poświęconym życiu i twórczości patrona- Kornela Makuszyńskiego.
    W dniu 12.01.2016 r.  uczniowie klas II i III przystąpili do rywalizacji o tytuł Mistrza Korneliady. Zawodnicy odpowiadali na pytania na podstawie książeczek: „Przygody Koziołka Matołka” (3 część), „Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki” (3 część), „O wawelskim smoku”,  a także wykazywali się znajomością faktów z życia Kornela Makuszyńskiego. Zwycięstwo przypadło drużynie z klasy III a w składzie: Weronika Kozera, Nadia Wieczorek i Marceli Groszek.

    Korneliada dla klas IV – VI odbyła się w dniu 13.01.2016 r. Poprzedziły ją przygotowania zawodników z poszczególnych klas, którzy mieli za zadanie zapoznać się książkami naszego patrona: „Awantura o Basię”, „Szatan z siódmej klasy” oraz „Bezgrzeszne lata” (trzy rozdziały). Oczywiście, uczniowie odpowiadali również na pytania dotyczące życiorysu Kornela Makuszyńskiego i prezentowali scenki z jego twórczości. Zwyciężczyniami w konkursie zostały uczennice klasy VI b: Aleksandra Sularz, Wiktoria Tworek i Julia Makowska.

     

  • Dwadzieścia lat z Kornelem Makuszyńskim

         W dniu 8 stycznia 2016 r. obchodziliśmy dwudziestą rocznicę nadania naszej szkole imienia Kornela Makuszyńskiego. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca postać patrona „serca i słonecznego uśmiechu”. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu szkoły pod przewodnictwem uczennicy klasy  VI a - Darii Nowak.    
        Grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście mogli dowiedzieć się ciekawostek związanych  z postacią pisarza, które zaprezentowały przedstawicielki Samorządu Szkolnego. Następnie pojawił się korowód znanych i lubianych postaci z książek naszego patrona. To uczniowie klasy II a zaprezentowali zabawne wierszyki oraz taniec w takt piosenki „Ktoś ukradł księżyc”.
        Po występie młodszych uczniów członkowie Klubu Czytającego Przyjaciela z klas IV b oraz Va zaprezentowali bajkę K. Makuszyńskiego „O królewnie Marysi, Czarnym Łabędziu i o lodowej górze”.  Jest to wzruszająca opowieść o tym, jak dobro zwycięża zło , a ludzkie serca zmieniają się w piękne i szlachetne. Tytułową postać- królewny Marysi odegrała Zuzia Gawryjołek z klasy V a, w roli Czarnego Łabędzia zaprezentowała się Patrycja Śnioch z klasy   IV b.
        Uroczystość uświetnił występ Piramidy -  zespołu tanecznego z naszej szkoły w pięknym tańcu „Kraina Lodu”

     

  • ŚLUBOWANIE KLAS I

    Dnia 08.01.2016r. w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Morawicy odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów szkoły podstawowej.

       Wychowawcy klas powitali zaproszonych gości, Wójta Gminy Morawica – Mariana Burasa, dyrektora szkoły, wicedyrektorów, nauczycieli, uczniów i rodziców. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor Jacek Kuzia i dokonał  symbolicznego pasowania na ucznia.
       Zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie pt.„ Akademia Pana Kleksa”. Bohaterami spektaklu byli uczniowie klas pierwszych  oraz rodzice uczniów. W roztańczonej i rozśpiewanej szkole profesora na straży dobrego samopoczucia uczniów stał niestrudzony i szalony pan Kleks. To nauczyciel, o jakim marzy każdy uczeń. Uczniowie przed specjalną  bajkową komisją zdawali egzamin do szkoły Ambrożego Kleksa. Egzamin zdali celująco. W klimat baśni przenieśliśmy się również za sprawą wspaniałych kostiumów. Pan Kleks wyglądał tak, jak go sobie wyobraziliśmy, komisja w której brali udział rodzice również wystąpiła w pięknych bajkowych strojach, byli to: Książę Mateusz, Krasnal – Koszałek Opałek, Czarownica, Śpiąca królewna, nauczycielka geografii, Czerwony Kapturek.
       W miłej atmosferze życzenia dzieciom złożyli zaproszeni goście i dyrektor szkoły, którzy zgodnie stwierdzili, że uczniowie klas pierwszych są gotowi do sumiennej pracy w szkole. Była chwila na pamiątkowe zdjęcia z przybyłymi na uroczystość gośćmi. Również rodzice przybyli licznie w tym niezwykłym dniu. Zorganizowali "słodkie" przyjęcie w salach lekcyjnych dla swoich pociech. Uczniowie dostali również  ogromny, pyszny tort od rodziców. Od zaproszonych gości uczniowie dostali piękne prezenty.  Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

     

     

     

  • Jasełka, czyli szkolne świętowanie Bożego Narodzenia

       Szkolne Jasełka to niezwykłe święto jednoczące całą społeczność szkolną ZPO. Tegoroczne Przedstawienie Bożonarodzeniowe połączyło w sobie współczesne postrzeganie Świąt, czyli dzielenie się opłatkiem, kolędowanie, oczekiwanie na prezenty leżące pod udekorowaną choinką z biblijną genezą, czyli wydarzeniami, które rozegrały się ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem i Nazarecie.
       Spektakl rozpoczęły elfy (uczniowie kl. 2c SP), które przy dźwiękach pastorałki (wykonanie - Daria Nowak)  z zapałem pakowały prezenty i zastanawiały się nad przyczyną powszechnego świętowania. Swą ciekawość mogły zaspokoić, słuchając opowieści babci ( Natalia Malicka), która przybliżała wnuczętom (Aleksandra Strąk i Paweł Bożek) historię z I wieku naszej ery. Dzięki temu widzowie mogli zobaczyć, jak Maryja (Klaudia Ozimirska) z pewną obawą przyjęła z ust Gabriela (Karol Majkowski) informację o tym, że zostanie matką Boga. Udała się z Józefem (Wojciech Strójwąs) do Betlejem, gdzie nie znaleźli godnego miejsca na nocleg, bo właściciele gospody (Gabriela Kucharczyk, Tomasz Bielecki, Wiktoria Rejment) zamknęli drzwi przed podróżnymi. Nowo narodzonemu Jezusowi hołd oddali aniołowie (tancerki z zespołu Piramida) oraz pastuszkowie (uczniowie z klasy 2c SP). Tymczasem w kierunku szopy podążali trzej królowie (Dawid Rudnicki, Jakub Wrona i Eryk Król). Odwiedzili po drodze Heroda (Piotr Młodawski), który akurat kłócił się z żoną (Julia Haba). Herod obawiał się, że władca, o którym mówili monarchowie, odbierze mu tron, dlatego za podszeptem diabła (Patrycja Wójcik) rozkazał zgładzić małych chłopców. Królowie, podążając za gwiazdą, dotarli do Betlejem, a towarzyszył im niezwykły wielbłąd (Michał Klimczak i Tomasz Trapata). Wszyscy zgromadzeni w ubogiej stajence z radością powitali Boże Dziecię, składając przyniesione dary. Tu widzowie znów przenieśli się do wnętrza współczesnego domu, gdzie babcia wyjaśniała dzieciom, jak dziś powinno się przeżywać Boże Narodzenie. Członkowie rodziny podzielili się opłatkiem przy dźwiękach wzruszającej „Kolędy dla nieobecnych” śpiewanej przez Julię Kamińską.
       Z ust reprezentantów samorządu szkolnego (Julii Haby, Wiktorii Klimczak i Szymona Kołbusa) popłynęły ciepłe słowa życzeń, a potem wszyscy uczestnicy spotkania wspólnie zaśpiewali znane kolędy pod przewodnictwem chórku oraz przy akompaniamencie uczniów grających w Szkolno-Gminnej Orkiestrze Dętej. Na zakończenie życzenia wszystkim zebranym złożyli pan dyrektor Jacek Kuzia oraz pan wójt Marian Buras.
       Wigilia Szkolna to  szczególna uroczystość także ze względu na obecność wyjątkowych gości. W tym roku Boże Narodzenie świętowali z nami: wójt Gminy Morawica, pan Marian Buras, proboszcz Parafii w Morawicy, ks. Jan Ciszek, prezes Kopalni Wapienia „Morawica”, pan Józef Dąbek, przewodnicząca Rady Gminy w Morawicy, pani Ewa Zaczek – Kucharska; dyrektor Samorządowego Centrum Kultury, pani Teresa Badowska; pani dyrektor Jadwiga Borowiecka – Poznańska; kierownik Krytej Pływalni  Koral, pan Wojciech Ostrowski, pani dyrektor Zofia Soboń.
       Jasełka zostały wystawione również 21 grudnia dla rodziców uczniów oraz dla lokalnej społeczności. Tegoroczne przedstawienie Bożonarodzeniowe przygotowali: ks. Marcin Polak, pani Monika Pabian, pani Anna Kuranda, pani Teresa Grzybek oraz pani Krystyna Gąsiorek. Oryginalną dekorację wykonał pan Paweł Strójwąs.

     

  • Mikołajki w Filharmonii Świętokrzyskiej

       Uczniowie klas trzecich, ja co roku, wybrali się na koncert mikołajkowy do  Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Obejrzeli i wysłuchali bajkę muzyczną pt.: „Z wizytą u ciotki Polifonii”  w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Świętokrzyskiej. Bajka przypadła dzieciom do gustu. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem śledzili losy Melodii i ciotki Polifonii. Poznali znaczenie pojęcia – polifonia, gatunki i szlagiery muzyki światowej, których skoczne rytmy porywały do tańca. 

     

  • „Barbórka” w Kopalni Wapienia w Morawicy

       Jak co roku, uczniowie naszej szkoły gościli z  życzeniami oraz z programem artystycznym   u Górników w Kopalni Wapienia w Morawicy. Młodzi artyści z klasy III ,,b’’,  przygotowani przez   wych. Małgorzatę Waszkiewicz recytowali wiersze o górnikach, Białym Zagłębiu, powstaniu i pochodzeniu wapienia, sukcesach i znaczeniu morawickiej Kopalni w Polsce oraz o dobrym duchu Kopalni – prezesie Józefie Dąbku. Były piosenki, taniec, gra na instrumentach, życzenia dla górników oraz gromkie brawa, podziękowania  i  upominki dla wykonawców i  wychowawcy.   Uczniowie powtórnie zaprezentowali swój program artystyczny na forum szkoły, dla społeczności szkolnej klas I – III,  który został przyjęty niezwykle ciepło.                                                                                        

     

  • Z wizytą w Izbie Celnej  w Kielcach

        W dniu 2 grudnia 2015r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w Izbie Celnej  w Kielcach, w zajęciach warsztatowych  nt.: „Ocal zagrożone gatunki roślin i zwierząt ! Ze Służbą Celną bezpieczniej”. Rzecznik Prasowy  Izby, pani - Joanna Kępa w niezwykle interesujący sposób ukazała pracę, zadania Służby Celnej w Polsce, Europie  i na świecie. Uczniowie aktywnie, z dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach, obejrzeli film oraz niezwykłe eksponaty, które  przejęte zostały podczas kontroli celnej podróżnych, a  wykonane były ze zwierząt zagrożonych wyginięciem, objętych ochroną prawną (CITES). Podczas zabawy,  uczniowie mieli okazję wirtualnie wcielić się w celników – kontrolowali i wykrywali u podróżnych niedozwolone towary i zwierzęta, odpowiadali na pytania konkursowe zdobywając nagrody.  W opinii  uczniów, opiekunów  zajęcia były niezwykle ciekawe, godne polecenia.                                           

     

  • Pomocy zwierzętom ze Schroniska w Dyminach

    Zakończyła się akcja charytatywna  pomocy zwierzętom ze Schroniska w Dyminach "PACZKA DLA ZWIERZACZKA”.
    Serdecznie dziękujemy przyjaciołom zwierząt za udział w akcji.
    W akcji wzięło udział 111 uczniów ze Szkoły Podstawowej. Zebrano łącznie i przekazano do schroniska 143,8 kg karmy oraz koce, ręczniki, kołdry, poduszki, miski i zabawki.

     

  • Hokus - pokus, czary - mary niech się spełnią andrzejkowe czary!

              Andrzejki obchodzone są w Polsce w nocy z 29 na 30 listopada, czyli w Wigilię dnia św. Andrzeja. Jest to wieczór wyjątkowy, gdyż zgodnie z tradycją św. Andrzej uchyla rąbka sekretu wszystkim pragnącym poznać, jaka przyszłość ich czeka w uczuciach, zdrowiu oraz pracy. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy, chcą dowiedzieć się o własnym, przyszłym losie. Pamiętajmy jednak , że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, wprawdzie nie jest wykluczone, że może się spełnić. Są różne sposoby, żeby się dowiedzieć, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę lub zapytać Cyganki, która wróży z kart i z ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale należy to robić w czasie niezwykłym.
                W naszej szkole uczniowie klas I-III obchodzi Andrzejki 27 listopada. Był to dzień wyjątkowy, w którym nie zabrakło wróżek, czarownic, cyganek, ale przede wszystkim wspólnych zabaw, pląsów i wróżb. Na sam początek zaproszono uczniów na krótkie przedstawienie teatralne o małej czarownicy Czarusi i jej mamie. Obie czarownice przeniosły dzieci w świat magii, w którym dokonano wiele wróżb. Dzieci dowiedziały się m.in. jakie jest imię ich wybranków serc, kim zostaną w przyszłości, czy będą bogaci, a może czeka ich kariera aktorska lub naukowa. Po odprawionych czarach uczniowie poruszali się w rytm lambady, Woogi Boggy, kaczuszek, a także nauczyli się tańca pingwina. Nie mogło również zabraknąć zabawy w pociąg, który pokierował uczniów do swoich sal na przyjemny poczęstunek.  
                Andrzejki to nie tylko czas wróżb i wspaniałej zabawy, która dostarcza wiele emocji i przeżyć. Przede wszystkim są one okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji. 

     

  • Wycieczka do „Piekarni pod Telegrafem”

       W dniu 24.11. i 8.12. 2015r. uczniowie klas I Szkoły Podstawowej wybrali się na wycieczkę do Dymin do „Piekarni pod Telegrafem”.
    Uczniowie ubrani w ochronne fartuchy i czepki, dzięki uprzejmości pana Prezesa i pracowników, mieli możliwość zwiedzić dział cukierniczy i  piekarniczy piekarni.
       Mieli okazję zobaczyć  jak wygląda praca przy wytwarzaniu ciast, chleba, bułek. Mogli obejrzeć maszyny i urządzenia ułatwiające pracę piekarzy oraz piece, w których wypieka się chleb, bułki i ciasta. Duże wrażenie zrobiły na uczniach nowoczesne, potężne maszyny do wyrobu bułek.
       Największy entuzjazm wśród uczestników wycieczki wzbudziła wizyta w dziale cukierniczym, w którym uczniowie mogli podziwiać mistrzów cukiernictwa  - panie pokazywały jak się robi rolady, serniki, ciasto kruche, piernikowe „buty św. Mikołaja”, torty. Uczniowie mieli możliwość wałkowania ciasta, dekorowania toru oraz lukrowania i ozdabiania pączków.
       Serdecznie podziękowania składamy panu Prezesowi Romanowi Smolarskiemu i pracownikom „Piekarni pod Telegrafem” za tak wspaniałe przyjęcie naszych uczniów, za słodki poczęstunek w postaci pączków, piernikowych „butów św. Mikołaja” i ciasteczek oraz za piękne malowanki dla dzieci. Jesteśmy wdzięczni za interesującą lekcję, miłą i ciepłą atmosferę.
                                                                                                                                                                                 Dziękujemy
                                                                                                                                                               Uczniowie i Wychowawcy klas I.

     

  • II  Gminny Konkurs Wiedzy o Profilaktyce

    Dnia 1 grudnia 2015 r. piątoklasistki- Zuzanna Gawryjołek, Marlena Pietrzyk, Patrycja Szczykutowicz i Zuzanna Trepka- reprezentowały naszą szkołę biorąc udział w II  Gminnym Konkursie Wiedzy o Profilaktyce organizowanym przez Zespół Szkół w Brzezinach. Zmagania konkursowe obejmowały trzy konkurencje: wiedzową- drużyny odpowiadały na wylosowane przez siebie pytania dotyczące tematyki konkursu; kalambury oraz zagadki związane ze zdrowym stylem życia. Nasze uczennice bardzo dobrze poradziły sobie ze zmaganiami konkursowymi zajmując trzecie miejsce w gminie. Uczennice do udziału w konkursie przygotowywały się pod opieką p. Doroty Molendowskiej. Gratulujemy życząc dalszych sukcesów.

     

     

  • Pokaz mistrzów tańca

       Zespół  Piramida w dniu 21 listopada rywalizował  w Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Tanecznych o Grand Prix Wójta Gminy Zagnańsk. To niezwykłe widowisko taneczne z udziałem ponad 600 młodych tancerzy  całej plejady gwiazd tańca największego światowego formatu. Podczas  tegorocznych  zmagań  scena należała  do czołówki świata tanecznego. Poziom prezentacji w poszczególnych kategoriach był na bardzo wysokim poziomie. Rozwiązania choreograficzne wzbudzały zachwyt i uznanie  wśród publiczności i jury. To mistrzowie i wicemistrzowie parkietu, którzy wielokrotnie wywalczyli podium  poza granicami państwa. Nam z tegorocznego święta tańca przyznano puchar oraz otrzymaliśmy nominację do udziału w Harcerskim Festiwalu Młodzieży i Kultury Szkolnej na Kadzielni. 

     

  • Brawo badmintoniści !

        Podczas tegorocznych finałów wojewódzkich Drużynowego  Turnieju Badmintona, uczniowie z ZPO w Morawicy trzykrotnie stanęli na podium.  Tegoroczne rozgrywki odbyły się 18 i 19 października na hali widowiskowo-sportowej w Suchedniowie. Uczestnikami rozgrywek byli uczniowie ze Szkół Podstawowych i Gimnazjum. Naszą drużynę reprezentowali: Dominik Piwowarczyk, Michał  Kaczmarski, Hania Olszewska i Olga Kaczmarska. Dziewczęta w finale wojewódzkim  Drużynowym  Turnieju Badmintona zajęły III miejsce. Znakomicie w tegorocznych rozgrywkach poradzili sobie gimnazjaliści! Obronili ubiegłoroczny tytuł  wicemistrza turnieju i zostalipodwójnymi wicemistrzami województwa na rok 2015. Reprezentanci zwycięskiej  drużyny to Zuzanna Pióro i Natalia Jabłońska – II lokata oraz  Wiktor Kosałka i Wojciech Lurzyński - II lokata.
                                                                                                                                                                                                                      Gratulujemy!!
    Sukcesy badmintonistów  UKS w Morawicy

           

     

     

  • Szkoła Podstawowa w Morawicy w Mega Misji

        Fundacja Orange ogłosiła konkurs pod nazwą Mega Misja skierowany do świetlic szkolnych. Na tę inicjatywę odpowiedziało 436 szkół z całej Polski. Jednak do programu zakwalifikowało się 50 szkół, a do edycji listopadowej  tylko 25 szkół z całej Polski. Miło nam poinformować, że świetlica Szkoły Podstawowej w Morawicy zakwalifikowała  się do Programu Mega Misja jako jedyna w województwie świętokrzyskim w edycji listopadowej. Aby zgłosić się do programu należało wypełnić wniosek ale przede wszystkim nagrać film promujący świetlicę szkolną. Nasz film był bardzo absorbujący i ciekawy, ukazywał zróżnicowane formy pracy naszej świetlicy. Zapewne jakość i pomysłowość z jaką film był zrealizowany przyczyniła się do zakwalifikowania naszej szkoły do programu. Obecnie oferta świetlicy jest już wzbogacona o nowoczesne i rozwijające zajęcia w ramach Mega Misji. Dzieci w wieku 6-10 lat poprzez zabawę wzmocnią swe kompetencje medialne: nauczą się kreatywnie korzystać z narzędzi internetowych i aplikacji, dowiedzą się jak bezpiecznie korzystać z Internetu, jakie treści można udostępniać w sieci, jak chronić swoją prywatność. Mega Misja pokazuje, że internet i technologie to nie tylko gry i rozrywka, ale także możliwość poznawania świata, rozwoju kreatywności, budowania wiedzy i społeczności.  Zamiast zabraniać korzystania z nowych technologii warto pokazać dzieciom, jak twórczo i bezpiecznie ich używać. Dodatkowo, w programie dzieci uczą się współpracy.  Podczas zajęć dzieci  biorą udział w fabularyzowanej grze, w której pomagają bohaterom poruszać się po wirtualnym świecie i chronią przed niesfornym psotnikiem. Za realizację zadań - wyzwań dzieci  gromadzą punkty, które wymieniać będą na nagrody dla świetlicy.
        Gratulujemy dzieciom zakwalifikowania się do programu, życzymy powodzenia, pięknych nagród i udanej Mega Misji!!!                  

                                                                                       Wychowawcy świetlicy SP Morawica     

     

  • Spotkanie czytelnicze ze Śpiącą Królewną

         W dniu 6.11.2015 r. zaprosiliśmy dzieci z klas I- III oraz Przedszkola w Morawicy na bajkowy poranek. Tym razem zaprezentowaliśmy młodym widzom przedstawienie pt „Śpiąca Królewna”. Tytułową rolę wspaniale odegrała Patrycja Żołądek z klasy IV b. W roli Księcia, który po stu latach obudził królewnę, wystąpił Dominik Piwowarczyk. W postacie dobrych wróżek wcieliły się: Magda Kamizela, Amelka Botkiewicz i Ewelinka Robak, a Czarną Wróżkę Złości odegrała z energią Zuzia Gawryjołek. Pozostałe role odegrali uczniowie: Maja Banak (królowa), Krzysztof Gwóźdź (król), Basia Daszuta, Amelka Biesaga, Magda Rożkiewicz (dwórki), Kacper Szałas (herold), Patrycja Śnioch i Monika Bielecka (narratorki). Na zakończenie przedstawienia wystąpiła uczennica klasy II b gimnazjum- Julia Kamińska   w piosence „Śpiąca Królewna”
        Po tym emocjonującym przedstawieniu dzieci mogły posłuchać zabawnej historii o Tupciu Chrupciu, który nie chce jeść. Bajkę tę przeczytali na głos uczniowie klasy IV b: Ewelinka Robak i Michał Kaczmarski. Oczywiście potem dzieci, nawet te najmłodsze, wspaniale odpowiadały na pytania dotyczące treści bajki.

     Spotkanie przygotowały panie: Ewa Ozimirska i Marta Sylwar.

     

     

  • Wolna Polska - akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

        We wtorek, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, tj. 10 listopada,  nasza szkoła upamiętniła 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy piątej „a”, pod czujnym okiem wych. Elżbiety Moskwy- Strąk i p. Anny Kurandy, zaprezentowali program artystyczny składający się z pieśni patriotycznych połączonych  recytacją wierszy. Młodzi artyści apelowali do wszystkich zebranych, że pamięć rocznicy odzyskania niepodległości wynika z patriotycznego obowiązku oddania hołdu tym, którzy przez pokolenia krwią, ofiarą i duchem bili się o wolną Polskę.
        Całości towarzyszyła bogata prezentacja multimedialna połączona zgodnie z wypowiadanymi bądź wyśpiewanymi przez uczniów kwestiami historycznymi. Apel uatrakcyjniły również ubiory ludowe dziewcząt, stroje żołnierskie oraz niepowtarzalna dekoracja, na której wyeksponowano olbrzymiego, białego orła z widniejącym napisem: „Wolna Polska” w barwach biało-czerwonych. Na zakończenie wszyscy uczniowie, odświętnie przebrani, pełnym głosem odśpiewali hymn narodowy.

     

  • Mecz piłki ręcznej VIVE Tauron Kielce - Orlen Wisła Płock

     

       W dniu 31 października uczniowie z naszej szkoły wraz z rodzicami uczestniczyli w meczu piłki ręcznej VIVE Tauron Kielce - Orlen Wisła Płock. Dla niektórych młodych kibiców był to pierwszy udział w meczu tej klasy rozgrywek. Uczniowie osobiście przekonali się jakie są procedury związane z bezpieczeństwem na stadionie min. co można wnosić na mecz, a co trzeba wyrzucić do kosza. Podczas meczu dzieci wraz z rodzicami  żywiołowo dopingowali swoich ulubieńców. Mecz wzbudził dużo pozytywnych emocji, pomimo chłodu  rozgrzał wszystkich kibiców i zakończył się wygraną kieleckiej drużyny. Do tej wygranej dołożyliśmy „swoją cegiełkę" w postaci głośnego dopingu naszej drużynie. Ogólne wrażenia uczniów i rodziców były bardzo pozytywne. Podczas powrotu autokarem do domu jeszcze długo trwały dyskusje na temat meczu.
       Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, a w szczególności p. Dorocie Szczykutowicz, za zorganizowanie trzeciego już w tym roku szkolnym wyjazdu na mecz oraz dostarczenie dzieciom i rodzicom tak wielu emocji sportowych.

     

     
       

     

strona: